Menu
in

Olsa da Giysek Dedirten 7 Konsept Sneaker Tasarımı

Acaba Cinderella spor ayakkabı giyseydi nasıl bir şey olurdu hiç düşündünüz mü? Belki siz hiç hayal etmediniz ama hayal edenler var. Grafik tasarımcılar, endüstriyel tasarımcılar veya tasarıma meraklı sneaker sevenlerin yaptığı binlerce sneaker konseptini internette bulmanız mümkün. Konsept tasarımları seviyorsanız önemli adreslerden bir diğeriyse Behance. Bu tasarımların pek çoğu belki hiçbir zaman hayata geçmeyecek olsa bile bazıları “olsa da giysek” dedirtecek kadar iddialı.

Örneğin; şeffaf Air Max tasarımını Barcin.com Instagram hesabından paylaştığımızda pek çok kişi hemen fiyat sormuş ya da satın almak istemişti. Bugün sneaker severlerin çok beğeneceğini düşündüğümüz konsept sneaker tasarımlarını paylaşıyoruz. Kimbilir, belki bir gün bu ayakkabılar hayal olmaktan çıkar ve raflardaki yerini alır.

Cinderella Air Max Giyerse…
Kendisi gerçek olamayacak bir masal kadar güzel. Zaten Cinderella ayağında bunlarla kaçsaydı prensin onu bulma ihtimali hiç kalmazdı. O yüzden biz hayal etmeye devam edelim.

Cinderella Nike giyseydi… #tbt #cinderella #nike #sneakers #shoes #barçın

Barcin.com (@barcincom) tarafından paylaşılan bir fotoğraf ()

Kevin Durant + Thor
Kevin Durant imzalı KD7’ye süper kahraman dokunuşu… Thor gibi efsane bir karakterle KD7 gibi şahane bir
basketbol ayakkabısı bir araya gelince ortaya böyle güzel bir ayakkabı çıkıyor işte.

Pink Floyd Hayranları Burada mı?
Pink Floyd gubunun efsane “Dark Side of the Moon” albümünün kapak tasarımından esinlenilerek tasarlanmış bir KD8 tüm sevenlerini memnun ederdi. Ama olsun, konsepti de yeter…

adidas J Wall 1 + Spiderman
John Wall’un basketbol ayakkabısına Spiderman dokunsa nasıl olurdu? İşte tam olarak şöyle bir şey…

The Simpsons temalı Lebron 12
Simpsons hayranlarının sayısının bir hayli fazla olduğuna eminiz. Simpsons’dan ilham alınarak tasarlanan konsept Nike Lebron 12 tasarımıysa renk paletiyle çok eğlenceli görünüyor.

adidas Leezy Boost
Yanlış duymadınız, Yeezy değil Leezy Boost. Tasarımcı Thomas Le, adidas’ın farklı teknolojilerinden yola çıkarak Leezy Boost’u yaratmış. Özellikle adidas’ın vazgeçilmez 3 bant konseptini alıştığımızın dışında kullanmayı tercih etmiş.

adidas Superstar Tropicalia
adidas Superstar‘ın farklı renklerini ve farklı desenlerini görmeye zaten alışkınız. Bu fikirden yola çıkan tasarımcı Zeltia Garzía’nın yarattığı Tropicalia modeli de gerçekten olsaydı yaz aylarını renklendirirdi diye düşünüyorum.

Yorum Yazın

Exit mobile version