Menu
in

Havalar Düzeliyor: İstanbullu Koşu Kulüpleri

Koşmak veya koşmaya başlamak, bazen yalnız yapıldığında sıkıcı olabilecek sporlardan sayılabilir. Takım sporlarında paslaşmak, bir sayıyı kutlamak veya arkadaşına moral vermek bile, herkesi iyi hissettirecek detaylardan. İstanbul’da özellikle son yıllarda birlikte koşan grupları veya takımları fark etmemek elde değil. Haftanın belli günlerinde sözleşerek bir araya gelen, benzer bir şekilde giyinen ve bir isim altında toplanan koşu kulüpleri sayesinde, İstanbul’un birçok farklı yerindeki sahil ve parklarda bu gruplarla karşılaşır olduk. Aynı zamanda birçok markanın desteği ile bir araya gelen bu koşu kulüplerinin, koşma kültürünü sahiplenerek birçok kişiye de örnek olduğunu söyleyebiliriz. Bahar ayları yaklaşırken, koşmak için kendinize yer bulabileceğiniz İstanbullu koşu kulüplerini sıraladık.

Nike Running Club (Nike)

Sokakta koşma kültürünü benimseyen ve tüm dünyaya yaymak için uzun zamandır etkinlikler, organizasyonlar ve dahasını yapan Nike’ın, Türkiye’de ve dünyadaki koşu kulüplerinin sayısını gün geçtikçe artıyor. İstanbul’da da Avrupa ve Anadolu yakasında olmak üzere farklı gruplar ve takımlar halinde çalışmalar yapan Nike Running Club, birçok eğitmen ve deneyimli sporcunun katkısı ile spor yapmak isteyen herkese açık. Nike Running Club’la ilgili detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Rundamental (Puma)

Birlikte koşmayı seven birkaç arkadaşın düzenli olarak spor yapması ile ortaya çıkan ve sonrasında Puma’nın desteğini alarak yoluna devam eden, İstanbul’un koşmak adına en ilham veren koşu kulüplerinden Rundamental ile tanışın. Sadece İstanbul’la yetinmeyip Türkiye ve yurt dışında da takım olarak birçok farklı maraton, yarı maraton ve organizasyona katılan Rundamental, spor yapmanın birlikte olunca ne kadar keyif verdiğini hatırlatan topluluklardan. Rundamental’ı buradan takip edebilirsiniz.

 

adidas Runners Istanbul (adidas)

Sporun sayısız alanındaki öncü isimlerden olan adidas’ın İstanbul’da desteklediği koşu kulüplerinden olan adidas Runners Istanbul, özellikle Türkiye’deki birçok yarışa birlikte katılmaları ile biliniyor. Üye sayıları gün geçtikçe artmaya devam eden koşu kulübüyle ilgili detaylı bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz.

İstanbul Koşu Kuvvetleri

İstanbul’da birçok koşu kulübü ile birlikte yer aldıkları organizasyonlarla, koşma sporunu bir arada yapmanın en güzel yanlarını deneyimleyen İstanbul Koşu Kuvvetleri, Anadolu ve Avrupa yakasındaki etkinliklerini sürdürüyor. Koşunu yanı sıra yoga ve çeşitli yan sporları da birlikte yapan İKK ile ilgili detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version