Menu
in

Bitmek Bilmeyen Karşılaşmalar

Federer’in bu yıl başında harika bir dönüş yaptığı ve herkesi kendine hayran bıraktığı Avustralya Finali, hala dün gibi aklımızda. Finalin iki tarafın performansının ötesinde unutulmayan bir yanı da neredeyse dört saat süren bir karşılaşma olmasıydı. Birçok spor müsabakasında bazen bitmek bilmeyen mücadeleler, saatlerce ter döken sporculara zor anlar yaşatıyor. Gelin, son yıllarda oynanmış en uzun karşılaşmalara göz atalım.

Federer – R. Nadal / Avustralya Açık Finali (2017)

Grand Slam finallerinde geçtiğimiz ocak ayındaki Avustralya Açık finalini de sayacak olursak dokuzuncu kez karşı karşıya gelen Roger Federer ve Rafael Nadal, harika performansları ile her dakikasında heyecan yaşattıkları bir mücadele sergilemişlerdi. 3 saat 38 dakika süren maçın sonunda şampiyon olan Roger Federer, hakemin kararının ardından verdiği tepkiyle sosyal medyanın en çok paylaşılan karelerinden birine de imza atmış oldu.

Storhamar Dragons – Sparta Warriors (2017)

Norveç Buz Hokeyi Ligi’nde geçtiğimiz haftalarda, sıkça hatırlanacak bir maç oynandı. Storhamar Dragons – Sparta Warriors arasında oynanan maç, uzatmaya gitmesinin ardından bir türlü bulunamayan goller yüzünden toplam 217 dakika sürdü. Yerel saat ile 18:00’de başlayan karşılaşma, gece yarısı 02:33’de tamamlanmış oldu.

John Isner – Nicholas Mahut / Wimbledon (2010)

Londra’da gerçekleşen Wimbledon Turnuvası’nda John Isner – Nicholas Mahut’un karşı karşıya geldiği maç hava şartları nedeniyle sık sık ertelenmiş ve üçüncü günün sonunda tamamlanmıştı. Hava karardıkça ertelenen setlerin sonrasında, toplamda 11 saat 5 dakika mücadele eden ikiliden kazanan taraf John Isner oldu. Bu maç aynı zamanda en fazla oyun olan set (138 oyun ile 5.set), en uzun set rekoru (8 saat 11 dakika) gibi çeşitli rekorların da kırıldığı maç oldu.

Guinness Rekoru kıran iki nefis maç!

Guinness Rekorlar Kitabı’nda yer alan ve en uzun denince akla ilk gelen bir futbol maçı ve bir de etkinliği de söylemezsek olmaz.

2012’de İngiltere’de Reading ve Peterbrough arasında oynanan maç, Cuma günü 10:00’da başlayıp, Pazar 14:00’te sona ermişti. Sekiz kişilik takımlarla mücadele eden ekipler, sadece su içmek ve uyumak için kısa aralar vermiş ve 52 saat boyunca maç yapmışlardı.

Bir diğer en uzun futbol oynama rekoru ise geçen sene Şili’de kırıldı. Santiago’daki Bicentary Stadyumu’nda buluşan tam 2375 futbolcu, 120 saat boyunca kesintisiz bir şekilde futbol oynadı. Dünyanın en uzun futbol oynama rekoru kırılan etkinlik şu an en güncel rekoru barındırıyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version