Menu
in ,

Shaquille O’Neal ve Bilinmeyen Hünerleri

Tam altı yıl önce kariyerini sonlandıran ama NBA ve basketbol ile olan bağlarını bir türlü koparamayan efsane basketbolcu Shaquille O’Neal, 45. yaşını kutladığı şu günlerde özellikle oldukça popüler olan NBA – eğlence programı Shaqtin’ A Fool ile sık sık karşımıza çıkıyor. NBA efsanesinin basketbol dışındaki hünerlerine göz atıyoruz.

90’ların unutulmaz basketbolcuları arasında yer alan Shaquille O’Neal, Space Jam’de izlediğimiz Michael Jordan’a adeta bir cevap niteliğinde olan Kazaam için kamera karşısına geçmişti. Bir lamba cinini canlandıran Shaq’ı giydiği harika kostüm ile unutmak pek mümkün değil.

Özellikle geçtiğimiz yıldan beri NBA takipçilerinin en favori programları arasında yerini alan Shaqtin’ A Fool, her hafta NBA maçlarında yaşanan komik anları bir araya getiriyor ve bu anları Shaq’ın alaycı yorumlarıyla izleyicilerle buluşuyor. Neredeyse her program komik anlarına yer verdiği basketbolcu Javale McGee ile bu aralar sıkıntılar yaşayan Shaq, hiç duracağa benzemiyor.

Hayatı boyunca güreşe hep meraklı olan Shaquille O’Neal, Amerika’daki çeşitli güreş ve spor programlarında hem konuk hem de güreş yapmak için katılmıştı. Hulk Hogan’la birlikte de kamera karşısına geçen oyuncunun, fiziğini düşünecek olursak, basketbol dışında alternatif sporunu bulduğu söyleyebiliriz.

https://www.youtube.com/watch?v=IHET4EATQzc

Kariyerinin zirvesinde olduğu dönemlerde, basketbolla birlikte popüler olan kültürel aktivitelere de kendini kaptıran Shaquille O’Neal, 1993 yılında müzik yapmaya başlamış ve günümüze dek tam beş stüdyo albüm kaydetti. Shaq’ın bugüne kadar katkıda bulunduğu en önemli parça ise Michael Jackson’ın History albümünde yer alan “2 Bad” parçası oldu.

Basketbolu bıraktıktan sonra kendine kalan zamanı çeşitli şekillerde değerlendiren O’Neal, amcaları gibi polis olmak istemiş, hatta bir süre yedek polislik yapmıştı. 2015 yılında aldığı eğitim ile resmi olarak polis olma hakkını elde eden Shaq, daha önce polis kılığında reklamlarda ve filmlerde oynamıştı.

Yorum Yazın

Exit mobile version