Menu
in

Hollywood’un Spor Yapmadan Duramayan Ünlüleri

Ekran başında oyunculukları kadar korudukları formlarını, düzgün vücutlarını da takdir ettiğimiz Hollywood ünlülerinin sırrı sadece diyet listeleri değil. Bu sırrın içinde tabii ki spor da var. Hatta bu sırrı bir tutku haline getirenler azımsanmayacak kadar fazla. Yıllarca aynı kiloda kalabilen, omuzlarıyla şaşırtan, karın kaslarıyla ağlatan, role göre vücudunu şekillendiriveren ünlülerden başka bir şey bekleyemezdik. İşte asla spordan vazgeçmeyen o isimler.

Emma Watson

Biz onu Hogwarts’ta büyücülük öğreniyor zannederken, o çocukluğundan beri bir de saha hokeyi ve tenis ile meşgulmüş. Hatta üniversite yıllarında saha hokey kulübüne girip bu spordan vazgeçmeyeceğini açık açık belirtmiş. Şimdilerde onu koşucu ayakkabıları ve fitness taytı ile sık sık görüyoruz. Çünkü onun için spor hayatın her alanında olmalı.

Matthew McConaughey

Oscar’da yüzü gülen Matthew McConaughey, iş golfe geldiğinde de gülüyor. Çünkü o bu konuda çok iyi ve golf sporuna derin bir tutkuyla bağlı. Her ne kadar “Alright, alright, alright” tepkisi kadar ikonik olmasa da Amerikalı aktörün kendine has golf vuruşları çok ünlü.

George Clooney

“Ben gençliğimde…” ile başlayan cümleleri var Clooney’in. Çünkü kendisi çok öncelerden beri bir spor tutkunu. Lise yıllarından beri beyzbol ve basketbol oynamayı çok seviyor. Karşılaşmaları takip ediyor ve zaman zaman eski günlerini anmak için bu sporu yapmaktan büyük zevk duyuyor.

Brad Pitt

Brad Pitt’i Moneyball’dan hatırlayan var mı? Beyzbol ile pek içli dışlıydı. Fakat hayatının hiçbir döneminde bu spor dalında iyi değilmiş. Bunun dışında golf, yüzme ve tenis geçmişi var. Zaten fitness hep hayatında. Fight Club ya da Snatch filmlerinde o kıvraklık, o vücut boşuna değil.

Vin Diesel

“Hızlı ve öfkeli” yıldız Vin Diesel de spor tutkunlarından. Oyuncu sağlıklı bir yaşamın mutlulukla ilgisine tamamen inanıyor ve beslenme programının yanında sporu asla ihmal etmiyor. Kardiyo egzersizleri, bisiklet, yüzme ve ağırlık onun tutkusu.

Bradley Cooper

“Hangover” yıldızı Bradley Cooper, Hollywood’da iyi görünmenin sınırlarını aşan oyunculardan biri. Spor programına bağlı olan aktör, toksinlerini atmanın yanında vücudunu yaptığı düzenli koşulara ve egzersizlere borçlu.

Cameron Diaz

Cameron Diaz’ın sportif vücudunu tartışmıyoruz. O Hollywood’un en sportif aktrislerden. Egzersiz rutinleri, kardiyo egzersizleri, yoga ve pilates gibi uğraşlarının yanında, her gün 45 dakikasını yürüyüşe adıyor. Kendisinin gerçek bir sörf kraliçesi olduğunu söylememize gerek yoktur herhalde;)

Halle Berry

Bisiklet sürme, bol miktarda kardiyo, ağırlık antrenmanları ve Halle Berry. Zaten yılların eskitemediği Kedi Kadın başka türlü açıklanamazdı.

Will Smith

Kaya gibi sağlam vücuda sağlam Will Smith, haftanın 5 gününü belli saatlerde spora adayanlardan. En çok açık havada spor yapmayı tercih eden Will Smith, yüzme ve kardiyo seanslarını asla atlamıyor. Teşekkürler Will Smith, bizi yıllardır bu konuda hiç üzmüyorsun.

Megan Fox

Megan Fox, hamileyken biraz bocaladık. Eski fiziğine nasıl kavuşur diye endişelenen bile olmuştur. Fakat onun sıkı bir spor tutkunu olduğunu bildiğimiz için biz bu konuda rahattık. Kendisinin sık sık tekrarladığı, yorucu olmayan ideal bir spor programı var. Günde en az beş dakika kardiyo ile ısınma, beş dakika dinlenme şeklinde başlayan spor aktivitesi, üst beden, daha sonra karın sıkılaştırıcı hareketlerle devam ediyor.

Mila Kunis

Söz konusu spor olduğunda işini şansa bırakmayan Mila Kunis, genellikle ünlülerle çalışan spor antrenörü Brian Abercrombie’ye kendini emanet etmiş. Black Swan filmi için de aynıı antrenör ile çalışan Kunis, özel bir program ile 10 kilo vermişti. Oyuncunun haftalık spor rutini ise ortalama 3-5 gün düzenli egzersize dayanıyor. Kunis aynı zamanda egzersizlerini düşük glisemik besinlerden oluşan bir diyetle tamamlıyor, işini garantiye alıyor.

Angeline Jolie

Jolie tam bir fitness tutkunu ve o da kendini antrenöre emanet edenlerden… Ünlü antrenör Gunnar Peterson ile çalışan ünlü oyuncu, “Circuit Training” ile formda kalıyor. Jolie, hamilelik sonrası daha hızlı kilo vermek için programına bol kardiyo dahil etmiş. Biz her daim “Allah vergisi” sansak da birçok ünlü gibi Jolie de terlemeden o vücuda sahip olamayacağını biliyor.

Jessica Alba

Fit bir vücudun ve güzelliğin numunesi Alba. Kendisinin vücudunu hatırlayamayan varsa, Sin City filminde bitmesini asla ve asla istemediğimiz o meşhur dans sahnesini hatırlatalım. Jessica Alba, zayıflamak için değil işinde iyi olmak için gece gündüz spor yapan oyunculardan. Tercihi ise salonda çalışmak, kendisinin bir numaralı motivasyon şarkısı ise “No Flex Zone” imiş.

Clint Eastwood

Sert bakışları kadar sert vücuduyla tanıdığımız Clint Eastwood, sağlıklı yaşamı hayatının merkezine koyanlardan. Çocukluktan bu yana sporu günlük rutinin olmazsa olmazı haline getiren Eastwood, yediklerine oldukça dikkat ediyor ve asla sigara kullanmıyor. Ağırlıklı olarak kas gruplarına odaklı çalışan oyuncu aynı zamanda meditasyon tutkunu.

Tom Cruise

“Son Samurai” filmi için hiç ara vermeden her gün egzersizlerini layıkıyla gerçekleştiren Cruise, bu film için bir yıl boyunca günde 6 saat spor yapmış. 51 yaşındaki oyuncu, fit olmaktan ziyade kas gücünü artırmayı hedefliyor ve bu nedenle yediklerine de oldukça dikkat ediyor. Yalnızca filmlerine hazırlık zamanlarında değil, gündelik hayatında da aynı spor rutinini devam ettiren oyuncu, çok sıkı bir diyet uyguluyor ve her gün kardiyosunu yapmayı ihmal etmiyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version