in

Olimpiyat’ta Günün Menüsü – 13.08.2016

TÜRKİYE

Milli sporcular, olimpiyat oyunlarının dokuzuncu gününde basketbol, boks, yelken, atletizm ve badmintonda sahne alacak.

Atletizm: Kadınlar 3.000 m hendekli 1. Tur – Özlem Kaya, Meryem Akdağ, Tuğba Güvenç – 16:05

Atletizm: Erkekler 100 metre – Jak Ali Harvey – 18:00

Boks: Erkekler +91 kg Son 16 – Ali Eren Demirezen-Filip Hrgovic (HIR) – 19:00

Yelken: Erkekler finn 19:05 – Alican Kaynar – 20:30

Yelken: Kadınlar laser radial – Nazlı Çağla Dönertaş – 19:05, 21:05

Basketbol: Kadınlar A grubu – Türkiye-Brezilya – 21:30

Badminton:  Tek kadınlar I grubu, Özge Bayrak- Jeanine Cicognini (ITA)- 21:30

Boks: Ekekler 52 kg ilk tur- Selçuk Eker- Jianguan Hu (ÇİN)- 23:00

Atletizm: Erkekler 10.000 m – Ali Kaya, Polat Kemboi Arıkan – 03:27

polat-arikan

ÖNE ÇIKANLAR

Atletizmde dünyanın en hızlı kadını sabaha karşı belli olacak. Jamaikalı Shelly-Ann Fraser-Pryce ve Hollandalı Dafne Schippers arasındaki yarış nefes kesecek. Büyük Britany heptatlonda Jessica Ennis-Hill, erkekler uzun atlamada Greg Rutherford ve erkekler 10000 metrede Mo Farah’la Londra 2012 olduğu gibi altın madalya arayacak.

Britanyalılar kürekte de şu ana dek aldıkları iki altın bir gümüşe yenilerini ekleyerek bu spordaki dominasyonlarını devam ettirmek istiyor.

Kadınlar teniste Monica Puig, Alman Angelique Kerber ‘i yenerse ülkesi Porto Riko’ya ilk altın madalyasını kazandıracak.

Rio’da sekizinci gün bir efsanenin son yarışıyla noktalanacak. Michael Phelps 4×100 karışık bayrak yarışında son kez olimpik havuzda madalya arayacak.

MADALYALAR

ukrow

 

Kürek: Erkekler tek çifte – 16:32

Kürek: Kadınlar tek çifte – 16:45

Atletizm: Erkekler disk atma – 16:50

Kürek: Kadınlar sekiz tek -17:06

Kürek: Erkekler sekiz tek-  17:27

Atıcılık: Erkekler 25 m çabuk atış tabanca – 18:30

Tenis: Tek kadınlar – 21:00

Atıcılık: Erkekler skeet – 21:15

Atıcılık: Erkekler skeet – 21:25

Trampolin: Erkekler bireysel – 21:42

Eskrim: Kadınlar takım kılıç -23:00

Pist bisikleti: Kadınlar takım takip – 23:07

Pist bisikleti:  Kadınlar takım takip –  23:14

Pist bisikleti: Kadınlar keirin – 23:33

Eskrim: Kadınlar takım kılıç – 00:15

Halter: Erkekler 94 kg- 01:00

Atletizm: Erkekler uzun atlama – 02:53

Atletizm: Erkekler 10.000 m 03:27

Yüzme: Kadınlar 50 m serbest stil – 04:03

Yüzme: Erkekler 1.500 m serbest stil 04:11

Atletizm: Kadınlar 100 m 04:37

Yüzme: Kadınlar 4×100 m karışık bayrak 04:49

Atletizm: Heptatlon son yarış (800m) – 04:50

Yüzme: Erkekler 4×100 m karışık bayrak 05:04

1

Premier League’in Formaları

Olimpiyat’ta Günün Menüsü – 14.08.2016