in

5 İkonik Vans Modeli!

60’larda Güney Kaliforniya kaykaycıları için uzun ömürlü ve sağlam bir ayakkabı yapma fikrinden doğan Vans, ilk olarak sunulan Authentic modelinden beri tüm dünyadaki popülerliğini sürdürüyor. Güney Kaliforniya kaykay kültürünü temsil eden Vans sneakers modelleri, parklardan moda dünyasına taşınarak ikonik tarzından ödün vermeden yeni renk, baskı ve tasarım oyunlarıyla koleksiyonunu her geçen yıl yeniliyor.

Vans ayakkabı modelleri, Off-White, Karl Lagerfeld, Supreme, Murakami ve Fear of God gibi havalı işbirlikleri ile modanın nabzını tutmaya devam ediyor. Ancak bazı Vans modelleri, trendlerin ötesinde bir stil vadederek günümüzün sokak trendlerine bile sızıyor. Her Vans hayranının dolabında mutlaka olması gereken 5 ikonik erkek ve kadın spor ayakkabı modellerini merak ediyorsanız yazının devamına göz atabilirsiniz.

Vans Old Skool

1977 yılında markanın kurucusu Paul Van Doren tarafından imza atılan Vans Old Skool, markayla özdeşleşen ilk modeller arasında yer alır. Süet ve kanvas birleşiminden oluşan gövdeye eşlik eden dolgulu dil yapısı, oldukça tıknaz görünümlü bir spor ayakkabı görünümünün ortaya çıkmasını sağlar.Tüm dünyada punk ve rock kültürün ikonik isimlerinin tercihi Vans erkek ayakkabı siyah modeli ile günümüzde hala en çok satanlar arasında yer alır.

5 İkonik Vans Modeli

Belirgin bir retro stili ifade eden Vans Old Skool kadın modasında da son derece havalı ve vintage sokak görünümlerine eşlik eder.

Vans Slip-On

Güney Kaliforniya’daki kaykaycılardan tüm dünyaya yayılan Vans Slip-On efsanesi, ikonik dama deseni ile hafızalara kazınmıştır. Slip-On, efsane film yıldızları sayesinde Vans’ın en kalıcı stillerinden biri ve gençlik kültürünün amblemi haline gelmiştir. Klasik Vans kauçuk tabanlarına yerleştirilen son derece minimal üst kısım ve kolayca giyilebilir lastikler, eğlenceli baskılar için mükemmel bir temel oluşturur.

5 İkonik Vans Modeli

Sade renklerin yanı sıra Steve Van Doran imzalı ikonik damalı baskıları ve desenlerle öne çıkan Slip-On model, çok yönlü görünümü ve rahat bitişi ile her türlü gündelik kıyafet için mükemmel bir tamamlayıcıdır.

Ski8-Hi Vans Sneaker

Vans’ın performans ve destek odaklı Ski8-Hi modeli, patencilerin bileklerine rahatlık sağlamak için sunulan markanın en popüler yüksek bilekli ayakkabısıdır. Yükseltilmiş bileği, dolgulu dil kısmı ve güçlendirilmiş burunları sayesinde klasik Old Skool tarzından uyarlanan retro stil, geleneksel spor ayakkabılardan çok daha rahat bir tasarımdır. En ikonik Vans bilekli ayakkabı modelleri arasında yer alan Ski8-Hi, konfor ve stili aynı anda bulmak isteyen kadın ve erkeklerin tüm yıl boyunca favorisi olabilir.

Authentic Vans Ayakkabı

5 İkonik Vans Modeli

Markanın 1966 yılında 44 ismiyle piyasaya çıkardığı ilk model olan Authentic, kadın ve erkek spor ayakkabı dünyasında gerçek bir ikondur. Vans tarihi boyunca çeşitli renklerde tasarlanan efsane model, kanvas kumaşı, alçak tasarımı, belirgin dikişleri ve ikonik kauçuk taban tasarımıyla zamansızdır. Dayanıklılığı ve tutuşu sayesinde Vans ayakkabı erkek modasında ve kadın stilinde hızla popülerleşmiştir. Minimalist ve rahat tarzı sayesinde günümüzde patenci alt kültürü ve spor ayakkabı dünyasında bir simgedir.

Era Vans Sneaker

Efsane kaykaycılar Tony Alva ve Stacey Peralta’dan ilham alarak tasarlanan Vans Era, soyut baskılara ve desenlere izin veren çok panelli yapısıyla dikkat çeker. Klasik tarzı dolayısıyla hem gündelik hem de akıllı stillerde kombinlenebilen Era, orijinal Vans Authentic modelinden evrilmiştir.

5 İkonik Vans Modeli

İkonik siyah ve beyaz renkler çok yönlü kombinlere izin verse de Era modelinin tüm dünyada sevilmesinin esas nedeni, eğlenceli renk ve soyut baskılarıdır. Hem erkek hem de Vans kadın ayakkabı koleksiyonlarında son derece dinamik ve enerjik renkleri ile ilgi görmeye devam eder.

50 yıldan uzun süredir çok yönlülüğü, stili ve kalitesiyle dünyanın her yerinde spor ayakkabının simgeleşmiş markasına dönüşen Vans bot ve terlik gibi daha farklı modellerle ürün gamını genişletmektedir. Ancak modada trendler değişse de Old Skool, Slip-On, Ski8-Hi, Authentic ve Era modelleri en sevilen efsaneler olmaya devam edecektir. Siz de spor ayakkabı dünyasının yaşayan efsane modellerini barcin.com avantajları ile hemen satın alabilirsiniz!

Sporda Nike Atletleri Tercih Etmeniz için 6 neden

Sporda Nike Atletleri Tercih Etmeniz için 6 neden!

Daha Dengeli Bir Duruş için Nike Ayakkabı Seçenekleri

Daha Dengeli Bir Duruş için Nike Ayakkabı Seçenekleri