in

adidas Better Place İle Daha İyi Bir Dünya

adidas Better Place programı sürdürülebilir üretim ve geri dönüşüm ile doğal kaynakları koruyarak küresel sorumluluklarının bilincinde olduğunu gösteriyor.

Stella McCartney koleksiyonu adidas’ın Better Place programının bir parçası. Doğal kaynakları korumayı ve sürdürülebilir üretimi hedefleyen Better Place programı üretimde zararlı kimyasalların kullanılmamasını, yenilenebilir kaynaklardan elde edilen hammaddeler kullanıımasını ve üretimin en yüksek kalite standartlarında atık ve enerji yönetimi yapılan tesislerde yapılmasını amaçlar.

adidas Better Place programı dahilinde materyal ve üretim şartlarını seçerken nelere dikkat ediyor?

Geri Dönüşüm

adidas ürettiği ürünlerinde hammadde olarak geri dönüştürülmüş taban, kumaş, kauçuk gibi ürünleri kullanıyor. Böylece üretim için daha az yeni ve bakir kaynaklar tüketiliyor.

Organik Pamuk

Üretimde kullanılan pamuğun seçiminde, genetiği değiştirilmiş tohum, sentetik gübre, kimyasal haşere ilaçları ve yaprak dökücü kullanmayan üreticiler tercih edilmektedir. Haşereyle doğal yollarla mücadele edilirken gübre olarak da organik gübre kullanılır. Organic pamuk yetişirken daha az su tüketir ve yetiştiği toprak da daha kalitelidir.

Doğal Renklendirilmiş Pamuk

Doğal renklendirilmiş pamuk, boya, zehir ya da zararlı maddeler kullanılmadan doğal yollarla yeşil, kahverengi ve diğer renklerde elde edilen renkli pigmentli liflerdir.

Tencel®

Lenzing firması tarafından tamamen doğal ve sürdürülebilir biçimde okaliptus ağaçlarından üretilen odun-bazlı lifli bir malzemedir. Üretimde tamamen kapalı bir süreç izlenir, yani hiçbir atık üretmez. Tencel® tamaman geri dönüşebilir bir üründür.

Geri Dönüştürülmüş Polyester

Çöpe atılmış bir ürünü yepyeni bir giysi haline getiren süreçtir. Kullanılmış plastic şişelerin ve üretim sonrası ortaya çıkan artıkların kıyılıp eritilerek lif haline getirilmesiyle elde edilir.

adidas Haftasonu Dışarı Davet Ediyor

Puma’dan Yeni Sezon Futbol Ayakkabısı V5.10