Menu
in

Air Jordan IX (9)1993

6 Ekim 1993 günü basketbol severleri için sarsıcı bir gündü. Yaz aylarında babası Kuzey Carolina’da bir cinayete kurban giden Michael Jordan basketbolu bırakıyordu. Bu karardan hemen sonra da Air Jordan IX tanıtıldı.Efsane Air Jordan serisinin 9. modeli Air Jordan IX sizlerle…

Michael Jordan’ın emekliliği sebebiyle giyemediği ilk Air Jordan modeli, Air Jordan IX oldu. Düz ve kaslı görünüme sahip bir ayakkabı olan Air Jordan IX’un tabanında Michael Jordan’ın başarısını anahtarı olan kavramlar 7 farklı dilde yazılıdır.

Air Jordan IX‘un en güzel renklerinden birisi belki de budur. Ayakkabının gövdesi beyaz suni deri ve siyah süet bölümlerden oluşuyor. Oldukça sade bir tasarıma sahip.

İnce bağcıklar ve bağcık halkaları önceki modellere göre hayli farklı bir tasarıma sahip.

Ayakkabının dilinde de kırmızı siyah harflerle Air Jordan yazıyor.

Topuğun hemen üstünde yer alan 23 numara kırmızı daire içinde Jumpman logosu dikkat çekiyor. Tabanın yan tarafında da bir Jumpman logosu bulunuyor.

Air Jordan IX’un diğer renk varyasyonları

Air Jordan IX Powder Blues White – Black – Dark Powder Blue

Dili hariç, gövdesi tamamen beyazdan oluşan aykkabının tabanı da beyaz ve turkuaz renklerden oluşuyordu. Michael Jordan bu ayakkabıları sahada giyemese de koleksiyonerler için toplamaya değer bir parça. Ancak iyi saklanmadığında gövdesinde sararmalar, tabandaki turkuaz kısımda da çatlamalar meydana geliyor.

Air Jordan IX Olives Black – Light Olive – True Red

Hem sahada hem de günlük olarak giyilebilecek bir modelin Air Jordan markasında birleşimi olan bu model siyah ve zeytin yeşili renkleriyle ilgi çekiyor.

Air Jordan IX Black – Dark Charcoal – True Red

Tamamen siyah bu model üzerinde kırmızı detaylar çok daha fazla dikkat çekiyor. Zeytin yeşili model gibi bu modelde de taban tamamen siyah kullanılmış.

Ve aşağıda da Michael Jordan’ın basketboldan ilk emekliliğini konu alan Air Jordan IX reklam filmi

Air Jordan serisi incelemelerini blogda görebilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version