in ,

Asics 16 yaşındaki Sprintere Sponsor Oldu

Candace Hill, ayakkabı ve giyim firması Asics ile 10 yıllık kontrat imzalayarak profesyonelliğe adım atan en genç Amerikalı sprinter atlet oldu.

Genç koşuculuktan profesyonelliğe geçen Mary Cain ve Alexa Efraimson’ın ardından 16 yaşındaki sprinter Candace Hill de büyük ayakkabı firması ile anlaşma yaptı.

Hill, Teknoloji ve Bilim konularında çalışma yapanları mıknatıs gibi çeken bir okul olan Conyers Georgia’daki Rockdale County Lisesi’nde okuyor. Geçtiğimiz Haziran ayında pist koşularında gücünü gösterip, 100 metrede 11 saniye rekorunu kıran (10.98) Amerika’nın ilk liseli kadın atleti oldu. Bu süresi ona 2012 Londra Olimpiyatları’nda 7.lik kazandırırdı.

Firma ile yaptığı anlaşma ile Hill, profesyonel haline gelen en genç Amerikalı pist sprinteri olmuş oldu. Profesyonel olarak ilk yarışına, Ocak ayında Birmingham Alabama’da katılacak.

Basın açıklamasında Hill, “Bu, hem benim için, hem de beni destekleyen ailem, arkadaşlarım, antrenörlerim ve sınıf arkadaşlarım için müthiş bir zaman. Benim hem pistte hem de pist dışında büyük hayallerim var ve sanırım gerçekleştirmeye başlıyorum.” dedi.

4.6 GPA gibi yüksek bir başarı notu ortalamasına sahip olan Hill, 2017’de liseden mezun olacak ve profesyonel olarak yarışırken üniversiteye de gitmeye niyetli. Pro olduğu için üniversitelere özgü düzenlenen yarışlara katılamayacak.

Anlaşmanın maddeleri Hill ve firma tarafından açıklanmadı. New York Times’a göre bu anlaşma, onun bütün üniversite eğitimi masraflarını karşılayacakmış.

2013 yılında Cain 17 yaşında bir liseliydi ve Nike ile anlaşma imzalamıştı. Efraimson ise bir sonraki yıl, o da 17’sine bastığında Nike ile anlaşmıştı.

Bisiklet Yolunda Güvenle ve Stressiz Koşmanın Yolları

Tatlı Krizinizi Zengin Salatalarla Aşın