Menu
in

Ayakkabı Bakımı Nasıl Yapılır?

Şık ve temiz ayakkabı giymek demek, sürekli yeni ayakkabı almak demek değildir. Ayakkabılarınıza düzenli ve doğru bir bakım yaparsanız ayakkabınızın ömrünü uzatır ve uzun yıllar ilk günkü gibi giyersiniz.

Gelin, ayakkabının ömrü nasıl uzatılır öğrenelim:

1 – Öncelikle işe doğru ayakkabıyı almakla başlayın. Ayağınıza büyük veya küçük gelen bir ayakkabıyı, “kalın çorapla giyerim” ve “bir süre sonra açılır” diye düşünerek almayın. Alacağınız ayakkabının kalitesi de bu noktada oldukça önemli. Kalitesiz bir ayakkabıya yapacağınız düzenli bir bakımın etkisi, kaliteli bir ayakkabıya oranla oldukça düşük kalacaktır.

2 – Mümkün olduğunca aynı ayakkabıyı iki gün üst üste giymeyin. Bırakın ayakkabınız en az bir gün dinlensin.

3 – Ayakkabınızı giyip çıkarırken ona nazik davranın. Çıkarırken, bağcıklıysa bağcıklarını çözüp bollaştırarak; giyerken de mutlaka çekecek yardımıyla giyin.

4 – Akşam eve döndüğünüzde ayakkabınızın mutlaka yardımcı bir ürünle temizlik ve bakımını yapın. Eğer deri ayakkabı giyiyorsanız, her kullanımdan sonra hafif nemli bir bezle silmek ayakkabınız nefes alır, yumuşak ve esnek yapısını asla kaybetmez. Woly Super Softener, bu uygulama için biçilmiş kaftan.

5 – Eğer ayakkabınız ıslandıysa, ısıtıcıların yanında kurutma işlemi yapmayın. Yoğun sıcağın etkisiyle ayakkabınızın derisi kurur ve çatlar.

6 – Süet ve benzeri ayakkabıları, üzerine su geçirmez sprey sıkarak koruyun. Su geçirmez sprey, ayakkabınız üzerinde koruyu bir kalkan oluşturur, nem, yağ ve kirin tutunmasını veya derinin içine girmesini engeller. Woly Su Geçirmez Sprey sayesinde ayakkabılarınızı ıslanmaktan kolayca koruyabilirsiniz.

Yani kısacası, ayakkabınıza hak ettiği değeri verin.

Diğer Woly ürünlerine hemen göz atın.

Yorum Yazın

Exit mobile version