Menu
in

Birbirinden Efsane Vintage Sneaker Reklamları

Bugün sneaker kültürünün gelişmesinde önemli bir rol oynayan reklam kampanyalarına yakından bakıyoruz. Daha önce Nike tarihine damga vuran reklam filmlerini mercek altına almıştık. Bugün mercek altına alacağımız ve en az şimdikiler kadar etkileyici olan vintage reklam kampanyalarının ise sizi gülümseteceğine eminiz.  Nike, adidas, Puma, Converse, Reebok ve Asics’in kendi dönemlerine damga vuran reklamlarıyla zaman yolculuğuna hazır mısınız?

Nike: Nike, etkileyici reklam kampanyalarıyla her dönemde öne çıkmayı başarıyor. Gerek ünlü sporcularla gerekse espirili yaklaşımlarıyla ilgimizi çekmeyi başaran Nike’ın vintage reklamlarında basketbol yıldızı Michael Jordan’ı veya ünlü çizgi kahraman Coyote’yi görebilirsiniz:)

adidas: Vintage reklamlarda Nike’ın bir adım gerisinde kalan adidas, günümüzde aradaki farkı kapatmaya devam ediyor. adidas’ın vintage reklamlarının ise daha çok performans temalı olduğunu görüyoruz. Sevdiğimiz örnekler arasında efsane futbolcu Franz Beckenbauer reklamını ve bir döneme damga vuran Torsion reklamını sayabiliriz.


Converse: Modeliyle vintage efsanesini adeta yaşatan markanın nostaljik reklamları da birbirinden renkli. 1950’lerden kalma Converse Chuck Taylor All Star reklamının yeri ise bir ayrı.

Asics: Asics Gel modellerinin vintage reklamı görür görmez gülümseten türden. Nike’ın efsane sloganına gönderme yapılan reklam, halen devam eden marka rekabetine eğlenceli bir bakış açısı katıyor.

Puma: Basketbol efsanesi Walter “Clyde” Frazier‘den ilham alınarak tasarlanan Puma Clyde modelinin vintage reklamı da geçmişe kısa bir yolculuk yapmanızı sağlayacak türden.

Reebok: Aliens filmi için özel olarak tasarlanan “Stomper” modelinin reklamında ayakkabıyı 150 yıl göremeyeceğimiz söylense de, ayakkabının önümüzdeki günlerde tekrar satışa çıkacağını duyurmuş olalım:D

Yorum Yazın

Exit mobile version