in

Çalışanlar için 15 Dakikalık Vücut Egzersizleri 

Çoğu insanın hayatında zaman yönetimi kilit rol oynar. Ve bunun üstesinden gelebilen hızlı hareket etmeye programlandığımız metropollerde bile bir elin parmağını geçmez. Hem yoğun bir iş temposuna sahip olup, hem spor tutkunu olmanın iki işi bir arada yürütebilenler için bile oldukça zorlayıcı olduğu düşünülürse, spor tutkunları için yoğun bir çalışma programının arasında “zamanı” değerlendirmek çölde vaha aramak gibi bir şey desek abartmış olmayız. Yaz mevsiminin ilk günlerinde yeni bir yöntem denemeye ve sezona bomba gibi girmeye ne dersiniz? Isınmak için bile zamanı olmayanlar için metabolizmamıza zarar vermeyecek, sağlıklı olduğu kadar sadece 15 dakikanızı alacak oldukça pratik, süper set bir program öneriyoruz. Sportmenleri uyarıyoruz; bu programı evde, otelde ya da herhangi bir yerde denememek için mazeret üretemeyecek kadar çok sevebilirsiniz.

15 dakika süreyle kesintisiz olarak değişen 5 pratik hareketle egzersizin her dakikasını en üst düzeye çıkarmanız da mümkün. Nasıl mı?

İş Adamları için 15 Dakikalık Vücut Egzersizleri

Her biri, aralarında 10 saniyelik dinlenme molalarıyla birlikte 50 saniye videoda gördüğünüz şekilde çalışmaya başlayabiliriz;

A post shared by BJ Gaddour (@bjgaddour) on

  • Dizlerinizi kırmadan öne doğru eğilerek vücudunuzun tüm ağırlığını iki elinizle tuttuğunuz dambıllar aracılığıyla kollarınıza verin. Üç tur yetecektir.
  • Bir sonraki hamlede şınav pozisyonu alarak videoda gördüğünüz gibi ayak kaslarınızı hareket ettirin. Aynı şekilde üç tur yetecektir.
  • Sağ kolunuzu omuz hizanızda havada tutarak diğer kolunuzla hareket noktası çene hizası olan dambılı çapraz bir hareketle ve bacaklarınızı omuz hizasında açık tutarak sağ ayak ucunuza kadar indirip tekrar yavaşça başlama noktasına dönün.
  • Şimdi aynı hareketi sol kolunuz omuz hizasında duracak şekilde tekrarlayarak vücudunuzdaki doğru dengeyi yakalayın.
  • Bacaklarınızı omuz hizasında açarak hafifçe kendinizi yukarı çekerek zıplayın ve hızla şınav pozisyonu alıp sağ dirseğiniz ve sol dirseğinizle ardışık olarak ürettiğiniz kombinasyonda kol kaslarınızı çalıştırın.

Tüm bunları yaparken nefes egzersizi yapmayı ihmal etmeyin. Unutmayın, sağlıklı bir spor diyaframdan aldığınız nefesle doğru orantılıdır. Bunlar sadece bir turda yapacaklarınız. Bunu üç tur tekrar ettiğinizde sizi tatmin edecek kadar ter atmış olacaksınız ve işiniz bittiğinde sadece bir koşuya çıkmış gibi hissedeceksiniz. Gün içerisinde ihtiyacınız olan tüm motivasyon ve enerjiyi bir çift dambılla 15 dakika içinde elde etmenin hissi ise paha biçilemez.

Efsane Olmak İçin Jubile Yapmasına Gerek Kalmadı: Dirk Nowitzki

Sabah Koşularına Motive Olmanız İçin 5 ipucu