in

Dijitalleşen Diyetler! Diyet Yaparken Yanınızda Olacak 5 Uygulama!

Kilo vermek ya da var olan kilonuzu korumak amacıyla beslenme uzmanınız ile görüşerek uygulamaya başladığınız diyet programını, gündelik koşuşturmaca nedeniyle zaman zaman aksatıyor olabilirsiniz. Ancak üzülmeyin, akıllı cep telefonu ve tabletlerinize yükleyerek kullanabileceğiniz başarılı uygulamalar, diyetinizi aksatmadan yürütebilmeniz noktasında size yardım edebilir. Bunlara ek olarak diyetinize bir pilates bandı ve yoga minderi eşlikçisi olması, ilgili sporlara yönelim kilo kontrolü konusunda yardımcı olacaktır.

Eğer siz de kilo durumu, kalori hesabı ve besin tüketim takibinde size eşlik ve rehberlik edecek uygulamalar arıyorsanız, listedeki uygulamalardan dilediklerinizi telefon ve tabletinize kolayca yükleyebilirsiniz. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan uygulamaları, gereksinimleriniz çerçevesinde birlikte veya ayrı ayrı kullanabilir, cihazlarınızdaki diğer sağlık araçlarıyla da eşleştirebilirsiniz.

1. Lifesum

Makro ve mikro besin gruplarını dikkatli şekilde tüketeceğiniz bir diyete sahipseniz ve diyetiniz, pek de alışık olunmayan türdense, gönül rahatlığıyla Lifesum adlı uygulamayı kullanabilirsiniz. Oldukça geniş bir diyet veri tabanıyla gelen uygulama, fitness takip ve spor uygulamalarıyla eşleştirerek değerlendirebilirsiniz. Kullanıcı arayüzü anlaşılır yapıda olan Lifesum, kısa bir hesap oluşturma aşamasından sonra kullanılabilir hâle gelir. Ücretli ve ücretsiz sürümleri bulunan uygulamanın ücretli versiyonu, daha fazla özelliğe sahiptir.

2. Fooducate

Tükettiğiniz yiyecek ve içeceklerin kalorisini sayıyor ve doğrudan doğruya sağlıklı beslenmeye odaklanıyorsanız, akıllı cihazlarınızda yer vereceğiniz diyet uygulamalarından biri Fooducate olabilir. Fooducate, daha sağlıklı beslenmeniz için size çeşitli ipuçları verirken uygulama ve web sitesi üzerinden erişebileceğiniz topluluğu aracılığıyla diyetiniz devam ederken kendinizi yalnız hissetmenizin önüne geçer. Uygulamanın sunduğu tüm imkânları, ücretsiz ve reklamlı sürümünde sorunsuz şekilde kullanabilirsiniz. Dilerseniz, tek seferlik küçük bir ödeme sonrasında uygulamanın reklamsız sürümünü deneyimleyebilirsiniz.

3. MyFitnessPal

Onlarca uygulama ile eşleşerek diyet sürecinizi daha iyi yönetebilmenize olanak verirken devasa veritabanı sayesinde tükettiğiniz tüm besinlere dair ayrıntılı bilgiler edinebilmenizi sağlayan MyFitnessPal, aynı zamanda barkod okuma özelliğiyle gelmektedir. Gün içinde tükettiğiniz gıdaları, içtiğiniz suyu, gerçekleştirdiğiniz egzersizleri takip edebilen ve ayrıntılı istatistikleri sizinle paylaşan uygulamanın ücretsiz versiyonu, sizi büyük oranda memnun edebilir. Egzersiz malzemeleri ile bu programları desteklediğiniz taktirde hızla gelişimi görebilirsiniz.Kaydınızı oluşturup uygulamayı kullanmaya başlamanızın ardından forum üzerinden destek alabilir, sorularınızı ve sorunlarınızı diğer kullanıcılara ve yöneticilere yönlendirebilirsiniz. 

4. Lose It!

Topluluk desteğinin, diyet sürecine dâhil olan insanların diyetlerini daha dirayetli şekilde sürdürebildiklerini bilen geliştiricilerin elinden çıkan Lose It! son derece basit kullanıcı arayüzü sayesinde tükettiğiniz besinlerdeki kalorileri zahmetsizce sayabilmenizi sağlar. Kilo kaybı noktasında size tavsiyelerde bulunabilen ve hedefinize ulaşma konusunda size motivasyon sağlayan uygulama, geniş gıda veritabanı ve barkod okuma yetenekleriyle de öne çıkar. Uygulamanın ücretsiz sürümünde kullanabileceğiniz topluluk desteği özelliği, diyetinize dair ayrıntıların yanı sıra uygulamaya dair görüş ve sorularınızı, tüm dünya ile paylaşabilmenize imkân tanır.

5. Carb Manager

Hem iOS hem de Android işletim sistemli akıllı cihaz kullanıcılarının telefonlarından eksik etmedikleri Carb Manager, adından da anlaşılacağı üzere tükettiğiniz karbonhidratları, besinlerden aldığınız kalorileri ve glisemik yükleme süreçlerini takip edebilmenize yardımcı olur. Kullanıcıların ve uygulama geliştiricilerin ekledikleri yemek tarifleri sayesinde uygulayabileceğiniz yüz binlerce tarifle zenginleştirilen uygulama, aralarında; Google Fit, Apple Health, Fitbit gibi sağlık uygulamalarının da bulunduğu pek çok uygulama ile sorunsuz olarak eşleşir. Her gün tükettiğiniz besinler gibi gerçekleştirdiğiniz fiziksel aktivitelerin de takibini pratik şekilde yapabilmenize ortam hazırlayan Carb Manager, ücretsiz sürümüyle kısıtlı bir hizmet sunmaktadır ancak ücretli versiyonu, işlevselliğiyle yüzünüzü güldürebilir.Sağlıklı bir yaşama adım atmak amacıyla uzman görüşüne başvurarak başladığınız diyet programını, egzersiz programlarıyla desteklemeyi hedefliyorsanız, egzersizlerinizde kullanabileceğiniz spor aletleri ve aksesuarlarını Barcin.com adresini ziyaret ederek avantajlı fiyatlar üzerinden satın alabilirsiniz.

En Önemli Mineraller: Kalsiyum

En Önemli Mineraller: Kalsiyum

Süt Tüketiminin Vücudumuza Etkileri Nelerdir?

Süt Tüketiminin Vücudumuza Etkileri Nelerdir?