in

Efsane Futbolcudan Şok Eden Karar

Futbol otoriteleri tarafından dünyanın sayılı yetenekleri arasında gösterilen Lahm, ön Libero, sağ bek ve orta saha mevkilerinde iki ayağını da kullanabilen nadir futbolcular arasında. Henüz 32 yaşında olmasına rağmen, kariyerine iki UEFA Şampiyonlar Ligi ikinciliği, bir UEFA Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, altı tane Almanya Kupası, sekiz tane Bundesliga şampiyonluğu, bir UEFA Süper Kupası, bir Dünya Kulüpler Kupası ve Almanya ile 2014 yılında Brezilya’da düzenlenen Dünya Kupası’nı sığdırdı.

guardiola.jpg

Bir dönem Barcelona teknik direktörlüğü yapmış olan Guardiola da Lahm için, “Kariyerimde çalıştığım oyuncular arasında en akıllısıydı.” demişti; belki sadece bu cümle bile futbolu bu kadar erken yaşta bırakmasına verilen tepkileri anlamlı hale getiriyor.

philipp_lham_saha

Phillip Lahm, 2011 yılında futbol kariyerini anlatan “İnce Fark” adlı bir kitap yayımlamış ve birlikte çalıştığı antrenörler Rudi Völler, Jürgen Klinsmann, Louis van Gaal ve Felix Magath’ın metotlarını eleştirmesi ve olumsuz ifadeler kullanması, Almanya Futbol Federasyonu (DFB) Başkanı Theo Zwanziger, milli takım menajeri Oliver Bierhoff ve milli takım teknik direktörü Joachim Löw tarafından tepkiyle karşılanmıştı.

Gün geçtikçe, futbolu sevme sebeplerimiz arasında olan yıldızların kariyerlerini sonlandırmalarına tanık oluyoruz. Bize de unutulmaz performanslarını izleyip hatırlamak düşer…

Uçan Hollandalı Lakabından Kayan Hollandalıya: Robin Van Persie

Aşkın Renginin Olmadığını İspatlayan 7 Sporcu