in

Efsanenin Ayakkabılar: Air Jordan XXI (2006)

Basketbol ayakkabıları ile ilgiliyseniz eminim ki Air Jordan modellerini siz de bizim kadar seviyorsunuz. Efsanenin tarihine yolculuğumuz devam ediyor. 20 haftadır sizlerle paylaştığımız efsane spor ayakkabılar başlıklı Air Jordan incelemelerimizde bu hafta sıra Air Jordan XXI’e geldi.

Air Jordan markası bu yeni modelin tasarımını D’Wayne Edwards’a emanet etti. Air Jordan XXI’in tasarsımı oldukça sade fakat bir o kadar da dikkat çekiciydi. Kullanılan teknoloji de aynı şekilde tabii ki…

Air Jordan XXI’in tasarımında yine bir otomobilden, Bentley Continental GT Coupe’den esinlenildi. Kutusu ise sol ve sağ tekin ayrı ayrı yer aldığı iki farklı bölümden oluşuyordu. Aynı zamanda taşıma çantası da Air Jordan XXI’in yanında hediye geliyordu.

Air Jordan XXI’in gövdesi lüks İtalyan süeti ile dokulu derinin birleşiminden oluşuyordu. Bu malzeme Air Jordan XXI’in nefes almasını. Topuğun arkasındaki destek kısmı da kullanıcının bileğine destek olmak üzere tasarlanmıştı. Bileğin çevresi de son derece yumuşak ve kabarık tasarlanarak kullanıcının bileğinin rahat etmesi planlandı.

Air Jordan XXI’in tasarımında sadelik ön planda. Bileğin yan tarafına dikkatli bakıldığında kabartma 23 rakamı dikkati çekiyor. Arka kısımdaki tasarım da ayağı arkadan desteklemesinin yanı sıra sportif bir görünüm yaratıyordu.

Air Jordan XXI’in çevresindeki siyah bölümler, otomobillerin ızgaralarını anımsatıyordu. Orta taban baştan sona çift phylon malzemeden üretilmiş, bir önceki modelde geliştirilen IPS teknolojisi bu modelde de kullanılmıştır. Ayrıca topuk kısmına, ayağa destek veren, ayarlanabilir bir sistem yerleştirildi.

Bunca tasarım ve teknik özellikle donatılmış Air Jordan XXI’in sloganı ise çok kısa ve netti; gelecek, şimdi… Gelmiş geçmiş en iyi basketbol oyuncusu için yaratılmış, efsane ayakkabı…

Air Jordan XXI’in diğer renkleri:

Air Jordan XXI White / Varsity Red – Metallic Silver: Air Jordan XXI yepyeni bir fikir olan değiştirilebilir taban özelliğini hayata geçirmişti. Kullanıcı kendi kullanımına uygun olarak Zoom Air taban ya da Air tabandan istediğini kullanabiliyor ve değiştirebiliyordu.

Air Jordan XXI Black / Flint Grey / White:

Air Jordan XXI Light Graphite / Metallic Silver / White / University Blue: Gövdesi tamamen süet olan ve en çok aranan modellerinde birisi…

Air Jordan XXI Light Graphite / Metallic Silver / White / University Blue: Deriden üretilmiş, tamamen beyaz bir model. Üzerinde beyazdan başka renk bulunmayan bu model de oldukça göz alıcı.

Air Jordan XXI Low White / University Blue – Metallic Silver

Air Jordan XXI Low Black / Varsity Red

Air Jordan XXI PE White / Metallic Silver – Black – Taxi

Air Jordan XXI PE Black / Varsity Red – Anthracite

Puma’dan yepyeni Ferrari tasarımı

Air Jordan’dan yepyeni Jordan Fly Wade