Menu
in

Egzersiz Sırasında Nike Giyimin Önemi

Egzersiz Sırasında Nike Giyimin Önemi

Antrenman yaparken giyilen kıyafet ve ayakkabılar rahat etmeniz ve hareketi doğru bir şekilde yapmanız için oldukça önemsenmesi gereken bir konudur. Nike giyim ürünleri hem açık havada hem de kapalı salonlarda yapılan egzersizler için tercih edilebilir. Üstün teknolojisi ile konfor ve işlevselliği birleştiren tasarımlarıyla Nike spor ayakkabı kullanıcının performansını artırır.

Egzersiz İçin Kıyafet Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

 • Nike spor kıyafetleri egzersiz yaparken ihtiyaç duyduğunuz konfora, rahatlığa ve işlevselliğe sahiptir.
 • Spor yaparken hareketler sırasında ayak ve ellerin birbirine dolaşması nedeniyle takılıp düşebilirsiniz. Bu nedenle vücudunuza tam oturan, bedeninize uygun Nike kıyafetleri tercih edebilirsiniz.
 • Dar kıyafet tercihleri yaparken de kan dolaşımını bozacak kadar sıkı olmamasına ve özgürce hareket edebilmeye yönelik seçimler yapmalısınız. Örneğin Nike tayt seçiminde her daim üzerinize tam oturanlara yönelmelisiniz.
 • Kadınlar için spor sütyeni kullanımı oldukça önemlidir. Standart telli sütyenler yeterince toparlamadığından rahat hissetmeniz oldukça zordur. Üstelik teller ve çıtçıt kısmı batma ve acıma yapabilir. Nike crop ve Nike büstiyer modelleri göğüslerinizi sararak toparladığından tek başına ve bluz içinden tercih edildiğinde oldukça konforludur.
 • Kullandığınız kıyafetlerin mevsime ve spor yapılan alana uygun olması da dikkat edilmesi beklenen durumlar arasındadır. Açık havada kış aylarında yapılan egzersizlerde uzun kollu ve sizi üşütmeyen modellere, yaz ayları ve kapalı salonlar için Nike tişört tasarımlarına yönelebilirsiniz.
 • Ayağınıza giydiğiniz modellerin yaptığınız spora uygun olması da özen isteyen konulardan biridir. Sıkan ve acıtan bir ürün yerine içinde rahat hissettiğiniz uygun Nike spor ayakkabı teknolojilerine yönelebilirsiniz.
 • Birbirinden şık ve kullanışlı Nike modelleri rahatlığı ve özgün teknolojileri ile aradığınız elastikiyet, fonksiyonel cepler ve konforlu tabanlara sahiptir.

Egzersiz Sırasında Nike Giyimin Önemi

Nike giyim ürünleri kullanıcının spor yaparken nelere ihtiyacı olduğu göz önüne alınarak büyük bir titizlikle önde gelen tasarım ekibi tarafından hazırlanır. Örneğin hareket sırasında rahatlık sağlayan, hem dar kesimli hem de içerisinde ek parçaları bulunan Nike şort çeşitleri kadın ve erkekler için üretilir. Soğuk ve sıcak havalarda kullanıma uygun Nike tayt ve eşofman altları vardır. Pamuklu kumaş ve Dri-FIT kumaş türleri gibi farklı malzemelerden üretilenleri mevsime göre seçebilirsiniz. Dri-FIT kumaş olarak adlandırılan Nike Bra dahil birçok üründe kullanılan özel teknoloji spor kıyafetlerinde oldukça işlevseldir. Teri dışarı atma ve hızlı kuruma özelliğine sahip teknoloji aynı zamanda uzun ömürlü ve dayanıklıdır. Spor yaparken ideal genişlik, tam beden kıyafet kullanımı ve elastik likralı yapı kıyafetler için oldukça önemlidir. Mevsime ve mekâna göre yapacağınız Nike tercihleriniz ile şık kombinler yaparak antrenman sırasında güzel görünmeye devam edersiniz.

Egzersiz Yaparken Spor Ayakkabı Seçimi Nasıl Olmalı?

 • Kıyafetlerde esnek, vücuda tam oturan, kolay kuruyan, teri dışarı atan kıyafetlerden Nike tişört ve Nike şort gibi rahat kıyafetler kullanmak ne kadar önemliyse ayakkabı seçimi de bir o kadar önemlidir.
 • Ayağınıza vuran ve nefes almayarak mantara neden olan rahatsız ayakkabı kullanımı yerine her daim konforu ön planda tutan, ortopedik tabanlı Nike erkek ve kadın ayakkabılarını kullanabilirsiniz.
 • Koşu, fitness, outdoor sporlar, yoga ve pilates… Hangi spor dalı ile uğraşıyor olursanız olun özellikleri ihtiyacınızı karşılayan Nike kadın ve erkek ayakkabıları geniş ürün seçeneği ile aradıklarınızı size sunar.
 • Basketbol oynarken kauçuk kaymaz dış tabanlı Nike Team Hustle, futbol oynarken krampon tarzında Nike Mercurial ve Nike Tiempo serilerini tercih edebilirsiniz.

Yaptığınız spor dalına uygun Nike ayakkabı modellerini ve % 100 orijinal Nike kıyafetleri Barcin.com ile cep dostu fiyatlara alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version