Menu
in

En İyi 20 Youtube Fitness Kanalı

En İyi 20 Youtube Fitness Kanalı

Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak hemen herkesin hayalidir. Bu hayali gerçekleştirmenin en kestirme yolu ise sağlıklı ve dengeli beslenmenin yanı sıra düzenli egzersiz yapmaktır. Çeşitli fitness hareketleri yaparak kısa sürede sağlıklı bir vücuda sahip olabilirsiniz. Vücudunuzdaki yağların yakılmasına yardımcı olan fitness, kaslarınızın da sıkılaşmasına katkı sağlar.

Fitness Ne Demektir?

Kelime anlamı olarak fitness, fit ya da formda olmak demektir. Fitness, genel anlamda ise sağlıklı beslenme yoluyla vücudun istenen şekle ulaşmasına yardımcı olan bir spor dalıdır. Bu yüzden fitness yaparken mutlaka sağlıklı beslenmeniz gerekir. Aksi takdirde istediğiniz forma ulaşmanız mümkün değildir. Ayrıca bünyenize uygun bir fitness programı belirleyerek programınıza sıkı sıkıya bağlı kalmalısınız.

Fitness Nasıl Yapılmalıdır?

Fitness diğer spor branşlarında olduğu gibi, kişisel programlar takip edilerek uygulanır. Size en uygun fitness antrenman programı hazırlamaları için uzman spor eğitmenlerinden yardım alabilirsiniz. Fitness genelde ağırlık kullanılarak yapılır. Fakat ağırlık kullanmadan da bu sporu rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Fitness sporunda amaç, fazla kiloların vücudunuzdan kısa sürede atılmasını sağlayarak kaslarınızı sıkılaştırmaktır. Fitness egzersizlerine başlarken bölgesel zayıflamayı hızlandırmak amacıyla ağırlık çalışmayı deneyebilirsiniz.

Fitness hareketlerinizi desteklemek için spor aletlerinden yararlanabilirsiniz. Örneğin yürüyüş, koşu ve yüzme gibi egzersizler ilave olarak spor aletlerini kullanabilirsiniz. Böylece fit ve  esnek bir vücuda sahip olabilirsiniz.

Spor salonunda veya evde fitness programları uygulayarak zinde bir vücuda sahip olabilirsiniz. Ancak uzman spor eğitmenleri tarafından size sunulan programları aksatmamaya özen göstermelisiniz. Düzenli fitness programları sayesinde yaklaşık 1 ay içinde kilo verdiğinizi ve vücudunuzun daha düzgün bir şekil aldığını fark edebilirsiniz. Bu yüzden fitness programlarınızı aksatmamaya özen göstermelisiniz. Fitness bileklik yardımıyla programlarınızı doğru bir şekilde takip ederek olası aksamaları önleyebilirsiniz.

Fitness Faydaları Nelerdir?

Doğru bir fitness programı erkek ve kadınlar için pek çok fayda sağlar. Fitness sporunun sağladığı bu faydalardan bazılarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Fitness kalori yakmanıza katkı sağlayarak ve metabolizmanızı hızlandırarak fazla kilolarınızdan kurtulmanıza yardımcı olur.

• Fitness egzersizleri kas ve kemik sisteminizin güçlenmesine katkı sağlar.

Fitness hareketleri bel ve sırt ağrılarınızı azaltarak bu ağrıların zamanla tamamen ortadan kalkmasına yardımcı olur. Ayrıca bu bölgelerdeki şekil bozukluklarının önlenmesine imkan tanır

Fitness kan basıncınızı düzenleyerek yüksek tansiyon, akciğer ve kalp-damar rahatsızlıklarının önüne geçer.

• Fitness kaslarınızın düzenli bir şekilde çalışmasını sağlayarak uyku problemlerinizi ortadan kaldırır.

Fitness egzersizleri esnasında mutluluk hormonlarınız harekete geçer. Böylece hayata daha pozitif bakan, neşeli bir birey haline gelirsiniz.

Fitness Yaparken Nasıl Beslenilmelidir?

Fitness yaparken vücudunuzdaki kas kütlesinin gelişimine özen göstermelisiniz. Bu yüzden kas oluşumuna yardımcı olan besinleri tercih etmeniz gerekir. Fitness beslenme şekli olarak protein ve sebze ağırlıklı beslenmeyi ön planda tutmalısınız. Vücudun güçlenmesini sağlayan proteinleri ve yağ depolanmasını azaltan sebzeleri mutlaka beslenme programlarınıza dahil etmelisiniz.

Fitness beslenme şekline örnek olarak protein açısından çok zengin olan tavuk etini öncelikli olarak tüketebilirsiniz. Fitness yaparken tavuk etinin yanı sıra kırmızı et ve balık gibi protein açısından zengin besinleri daha fazla tercih etmelisiniz. Ayrıca, vücudunuzdaki sindirimi ve emilimi kolaylaştırması için bol miktarda su tüketmek oldukça önemlidir.

Fitness yaparken bazı yiyeceklerden de mutlaka uzak durmalısınız. Örneğin, şeker bakımından zengin yiyecekler, kızartmalar, abur cubur şeklinde tüketilen paketli ürünler, doymuş yağ oranı yüksek yiyecekler ve gazlı içeceklerden kesinlikle uzak durmalısınız. Çünkü bu yiyecekler vücudunuzda aşırı yağ depolanmasına yol açtığı için kilo vermenizi ve formda kalmanızı engeller.

Evde fitness yaparak fit bir vücuda sahip olabilirsiniz. Spor salonuna gidemiyorsanız bile en iyi 20 YouTube fitness kanalını takip ederek doğru fitness egzersizlerini birebir evinizde uygulayabilirsiniz. En beğendiğiniz spor ekipmanlarını dilediğinizde barcin.com’dan satın aldıktan sonra takip edebileceğiniz o en popüler YouTube fitness kanalları ise şu şekildedir:

 1. FitnessBlender
 2. POPSUGAR Fitness
 3. Blogilates
 4. BeFİT
 5. The Fitness Marshall
 6. HASFit
 7. MadFit
 8. Kayla Itsines
 9. Walk At Home (Leslie Sansone)
 10. XHIT Daily
 11. Sydney Cummings
 12. Heather Robertson
 13. SugarySixPack
 14. BodyFit by Amy
 15. ScottHerman Fitness
 16. Guru Mann Fitness
 17. Whitney Simmons
 18. Jordan Yeoh Fitness
 19. Sascha Fitness
 20. Murat Fit

Evde fitness yaparken ihtiyacınız olan tüm ürünleri barcin.com’dan bulabilir, fit ve sağlıklı vücudun keyfini çıkarabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version