Menu
in

En Nazik Adam, En Kötü Adam mı Olacak?

Başınıza iyi bir şey geldiğinde sizi bilmem ama beni buraya neyin getirdiğinde bakarım,
Beni geceleri kaldırıp, yazları tepelerde koşturdun,
Bana şınav çektirdin, 8-9 yaşımda maçlarımda kenardan bana tezahürat yaptın.
Burada olmamamız gerekiyordu, bizi inandırdın, sokaklardan uzak tuttun
Üstümüze kıyafet aldın, masaya yemek koydun,
Sen yemediğinde bizim yediğimizden emin oldun
Sen aç uyudun, bizim için fedakarlıkta bulundun

Gerçek MVP sensin…

2014 yılında NBA’in en değerli oyuncusu seçilen Kevin Durant takım arkadaşlarının önünde bu konuşmayı yaptığında kendisi, ödülünü adadığı annesi ve birçoklarını ağlatmıştı. Durant da birçok atlet gibi zorlu yollardan geçip basamakları birer birer çıkmış bir isim. Yine de paraya (NBA’in en çok kazanan üçüncü oyuncusu) ve şöhrete rağmen basketbola aşkı ve hayata bakışı ilk günkü gibi naif. Ancak bu naiflik serbest oyuncu olarak Oklahoma City Thunder’ı bırakıp Golden State Warriors’a geçmesiyle şimdiden zedelenmiş durumda. Sadece Thunder taraftarları değil NBA sevenler şampiyon olabilmek için böyle bir karar aldığını düşündükleri yıldız isme tepkili. Peki Durant bu imajı bugüne kadar nasıl yarattı ve korudu bir ona bakalım.

35 YAŞINDA ÖLDÜRÜLEN İLK HOCASINI UNUTMUYOR

Durant’in ilk hocası Charles Craig, 35 yaşında bir cinayete kurban gittiğinden bu yana yıldız oyuncu 35 numaralı formayı giyiyor. Craig, Durant’e sadece fundemantalini öğreten kişi değil annesi çalıştığı için onu evinde konuk eden ona yemek hazırlayan birisi.  Bu arada Texas Üniversitesi, takımlarında sadece bir sene oynayan Durant’in formasını emekliye ayırmış durumda.

ÜNİVERSİTEYİ DIŞARIDAN BİTİRMEYE ÇALIŞIYOR

Mezun olmadan Texas’tan ayrılan Durant sezon tatildeyken okulu dışarıdan bitirmeye çalışıyor. Annesinin ağabeyiyle kendisine bakmasından dolayı böyle bir şansa sahip olmadığını vurgulayan Durant diplomayı almakta kararlı.

DAHA BÜYÜK BİR TEKLİFİ REDDETTİ

Çaylak sezonunda adidas ona 7 yıl için 70 milyon artı 12 milyon dolar imza parası verdi. Durant çocukluğundan beri Nike giydiği ve kendisini rahat hissettiği için totalde 12 milyon dolar daha az paraya ayakkabısını değiştirmedi. Durant her fırsatta sponsorluk işlerinin kendisi için önemli olmadığını söylüyor ve basketbolu bıraktığı gün çocuklar için çalışacağını söylüyor.

FELAKETZEDELER İÇİN 1 MİLYON DOLAR

2013 yılında Oklahoma’ya büyük zarar veren Moore Kasırgası sonrası Kızılhaç’a 1 milyon dolarlık bir yardımda bulundu. Bu yardımı gizli tutarken afetten etkilenen yerleri ziyaret ederek insanlara moral verdi. Durant yardım amaçlı diğer kuruluşları da teşvik ederken Nike ve Oklahoma takımı da oyuncularıyla aynı miktarda bağış yaptı.

SIRT ÇANTALI OKUL ÇOCUĞU

Durant katıldığı tüm basın toplantılarında sırt çantasını yanında taşıyor. Çantasında ne olduğu sorusuna “Ipad’im, kulaklıklarım, İncil ve telefonun şarj aleti” yanıtı veriyor.

EMEKLİ OLUNCA MÜZİK PİYASASINA GİRECEK

Durant basketbolu bırakınca bir müzik şirketi kuracak. Bu konuda yetenekli olduğunu gösteren Durant, şimdiden Oklahoma bazı müzisyenlere şarkılarını vermiş durumda. NBA sonrası bu konuda felaketler yaşayan birçok isim olsa da Durant başarılı olacağını iddia ediyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version