in

Federer Fransa’da zirveye Nike ile koşuyor

Nike, ünlü tenisçi Roger Federer’in 2011 sezonunda giyeceği kıyafetleri ve ayakkabıyı tanıttı. Fransa Açık tenis turnuvasında zirveye emin adımlarla ilerleyen ve şu an dünya sıralamasında üçüncü sırada yer alan Roger Federer’in 2011 sezonunda giyeceği tenis ayakkabısı Nike Lunar Vapor 8 Tour, bu turnuvada giyilen en hafif tenis ayakkabısı olacak. Hız ve yeteneğin her şey olduğu bu zorlu oyunda Nike Lunar Vapor 8 Tour, hafifliğiyle Federer’e rakiplerinden daha hızlı olma şansı verecek.

Nike Lunar Vapor 8 Tour

Nike Lunar Vapor 8 Tour’un gövdesi Flywire teknolojisi ile üretildiği için hem hafif hem de çok esnek ve dayanıklı. Lunarlon tabanı da zemin ne kadar sert olursa olsun yerden gelen darbeyi yumuşatıyor. Böylece şampiyonluğa giden yolda gittikçe zorlaşan maçlarda oyuncuların daha rahat bir oyun çıkarmasını sağlıyor.

Nike Lunar Vapor 8 Tour’un Flywire gövdesi

Ayakkabının arkasında da Roger Federer’in baş harfleri yer alıyor

Dayanıklılığı artırılmış tabanı, yere çok iyi tutunarak hızlı hareket ve manevra kabiliyeti sağlıyor.

Lunarlite taban %30 daha hafif

Lunarlite teknolojisi

Nike Lunar Vapor 8 Tour’da kullanılan Lunerlite taban, standart phylon tabanlara göre %30 daha hafif ve daha esnek. Yerden ayağınıza gelen darbe etkisini daha fazla dağıtarak ayağınızdaki basınç noktalarının daha rahat etmesini sağlar.

Nike ürün geliştirme bölüm yöneticisi Gary McCourt Nike Lunar Vapor 8 Tour’u anlatıyor;

adidas, AC Milan 2011-12 formasını tanıttı

Sevgi hepimizi kurtaracak