in

Fenerbahçe yeni sezon formaları tanıtıldı

Fenerbahçe futbol takımının bu akşamki Twente maçında ve 2011-2012 sezonunda giyeceği formaları basına tanıtıldı. adidas tarafından dünya standartlarında üretilen ve kumaşında adidas’ın ClimaCool® teknolojisi kullanılan, formalar çubuklu, tek yıldız, altın zırh sarı kanarya ve kaleci forması olmak üzere 5 farklı tasarıma sahip.

Her biri Fenerbahçe tarihindeki önemli isimlerden ve başarılardan esinlenilerek tasarlanan formalar  adidas tarafından, ClimaCool® teknolojisiyle üretildi. Maç esnasında vücudun en çok ısınan bölümleri belirlenip, formanın o kısımlarının hava geçirecek şekilde üretildiği ClimaCool® teknolojisi, iç ve dış hava akımını sağlayarak, ısıyı sürekli sabit tutmayı sağlar.

Çubuklu forma

Fenerbahçenin köklü geçmişi, büyük taraftarı ve her branşta müsadele edip başarılar kazanan futbolcularının temsil eden, sarı, lacivert ve retro mavi renklerden oluşan 3 boyutlu çubuklu forma, her zamanki gibi vazgeçilmez tasarımların başında geliyor.

Tek yıldız forma

Saflık ve temizliğin rengi beyaz, sonsuzluğun ve özgürlüğün rengi beyaz Fenerbahçe’nin tek yıldız formasında bir araya geliyor. Mavi ve lacivert renkli 3 çubuktan oluşan desenin ortasında ise Fenerbahçe’nin tek büyük futbol takımı olduğuna gönderme yapan, gofre tekniği ile basılmış tek yıldız bulunuyor.

Altın zırh forma

Mirasını taşıdığı tarihi başarılarıyla futbolcular için adeta bir zırh olan forma, bu kez altın sarısı rengiyle futbolun arenası olan statlarda futbolculara güç verecek.

Sarı kanarya forma

Fenerbahçe’nin lakabı olan sarı kanaryadan ismini alan forma, tamamen sarı renkten oluşuyor. Fenerbahçe tarihinin efsane ismi, “uçan kaleci” lakaplı Cihat Arman’dan ismini alan forma sarı şort ve sarı çoraplarla bir takım oluşturuyor.

Kaleci forması

Bu sezon kalecinin giyeceği mavi zırh isimli forma ise açık ve koyu mavi renklerden oluşuyor.

Dünyanın en büyük spor giyim markalarından adidas’ın Fenerbahçe için hazırladığı 2011-2012 sezonu formaları çok yakında Barcin.com‘da da satışa çıkacak.

Fenerbahçe’nin formaları uzun yıllardır adidas tarafından üretilmektedir. 80’lerden günümüze Fenerbahçe formalarını bu linkte görebilir, Barcin.com’da şu an satışta olan Fenerbahçe formalarını da buradan görebilirsiniz.

adidas’tan 3 yeni Vespa modeli

Efsane sporcular: Bobby Moore