in

Gelmiş Geçmiş En İyi Basketbol Reklamları

adidas – Kobe Bryant

1998 yılında çekilen bu reklam filminde Kobe Bryant’ı Nike’la değil adidas’la görüyoruz. Kobe, Mamba olmadan önce de diyebiliriz!

Reebok – Allen Iverson

Darius Miles, Jamal Crawford, Steve Francis, Baron Davis’in de boy gösterdiği reklam filminin esas oğlanı Allen Iverson. Iverson reklam filminde şöyle sesleniyor: Bir jump shot size ayakkabı anlaşması, süpermodel, büyük bir ev, güzel arabalar kazandırabilir. Ancak hiçbiri size bir jump shot kazandıramaz…

Nike – LeBron James/Kobe Bryant

Most Valuable Players (en değerli oyuncular) yerine reklamda Most Valuable Puppets (en değerli kuklalar) oynuyor! LeBron’un maç öncesindeki pudra ritüeline vurgu oldukça eğlenceli.

Converse – Larry Johnson

1990’ların yıldız oyuncusu Larry Johnson’ın NBA’e girdiği ilk senesinde “Grandmama” lakabını almasını sağlayan reklam bir hayli ses getirmişti.

Nike – Chris Webber, Latrell Sprewell

İkilinin berberdeki sohbetind Sprewell, Webber’in Charles Barkley’nin üzerinde yapmış olduğu smaçı taklit ediyor.

Converse – Larry Bird & Magic Johnson

Converse’in “silahını seç” temalı reklamında iki iyi arkadaş Celtics-Lakers rekabetinin baş aktörleri Bird ve Johnson başrolde. İkisinden birini seçmek zor bir karar olsa gerek!

adidas – Tracy McGrady

T-Mac rap müzikle sporun birleştiği reklamların öncülerinden biri. Bu reklamda ona The Clipse’in şarkısı eşlik etmiş.

Nike – Penny Hardaway

Bu reklamda Penny Hardaway’in smacı kadar ilgi çekici bir unsur daha var: Tyra Banks! Küçük Penny’nin sesini bir yerden hatırladınız mı? Cevap verelim: Chris Rock.

Reebok– Shaquille O’Neal

Shaquille O’Neal’li bir reklam çekecekseniz içinde komedi unsuru bulundurmak zorundasınız. Shaq, Lakers efsaneleri Bill Walton, Wilt Chamberlain, Kareem Abdul-Jabbar’a kendisini gösteriyor ama sonunda yerleri süpürmesi gerekiyor!

Nike – Charles Barkley

Barkley’nin “Ben rol model değilim” açıklamasından yola çıkarak çekilen bu reklam o dönem çok konuşulmuştu.

Nike – Vince Carter

Vince Carter, Harlem günlerinde oynasa ne olurdu bu “retro” çalışmada izliyoruz.

Nike– LeBron James

2000’li yılların en yaratıcı işlerinden biri LeBron James’i birçok karakterde izlediğimiz bu reklam olmuştu.

Nike – Michael Jordan

Michael Jordan’ın o meşhur dil çıkarışını, tarihe geçen smaçlarını, son saniye basketlerini, sevinçlerini çocukların yaptığı bu kampanyanın adı “Oyunun konuşsun”du.

Nike – Freestyle

Kimin adını yazacağımız seçemedik açıkçası bu videoda. Vince Carter, Jason Williams, Lamar Odom, Rasheed Wallace ve Darius Miles topla inanılmaz hareketler yaparken müzik ve tempo bu reklamı gelmiş geçmiş en iyisi yapıyor. 10 yıl önce yüklenmiş bu videoyu 2.5 milyona yakın insanın izlemesi elbette boşuna değil!

Hollywood Kadınları Sokakta

İyi ki Doğdun Del Piero