Menu
in

Her Spora Bir Uygulama

Araştırmalar, beş akıllı telefondan kullanıcısından birinin en az bir spor uygulamasını yüklediğini gösteriyor. Yani doğru program seçilirse, bu uygulamaların yararlılığı neredeyse tartışılmaz hale geldi.

NRC

Nike+ Run Club koşu konusunda epey işe yarayacak bir uygulama. Koşmayı öğrenmek mi istiyorsunuz? Koşulardan birine gelip Nike ile koşabilirsiniz. En iyi yarışına dünyanın en büyük koşu topluluğu Nike+ Run Club ile hazırlanmaya ne dersiniz? Haftanın her günü farklı koşulara katılın, mesafene göre hazırlanan antrenman programlarıyla performansınızı artırın, yeni NRC uygulamasıyla gelişimini takip edin.

RunKeeper

GPS yardımı ile ‘‘Ben ne kadar yol kat edebilirim?’’ sorusunun yanıtını bulmak artık daha kolay. RunKeeper koşuculara hız ve mesafe izleme yeteneğini sağlıyor. Ayrıca yanında otomatik durdurma özelliğini de uygulamanın içinde barındırıyor. Örneğin, “dur” tabelalarını keşfedip sizi koşarken yardımcı oluyor. Dinlediğiniz müzikten olmanıza gerek yok: RunKeeper kullanıcıların kendi çalma listelerini dinlemesini sağlar ve belirtilen mesafelerde ya da zaman zaman güncellemeleri vermek için müzik üzerinden konuşabiliyor.

Stronglifts & Madcow

Eğer squat ve deadlift hareketlerinde kendi kayıtlarınızı oluşturmak istiyorsanız, daha fazla kendinizi yormayın. Resmi StrongLifts & Madcow uygulaması size 5×5 popüler güç egzersiz programını avucunuzun içine koyuyor. Bu uygulama kullanıcıya 1 hafta boyunca her gün sadece üç egzersiz sunarak rehberlik ediyor. Uygulama aynı zamanda dinlenme periyotlarınızı ve ağırlığınızı yükseltmeniz ve azaltmanız gereken zamanı belirliyor.

Strava

Eğer profesyonellere karşı yarışma şansınız olsaydı ne düşünürdünüz? Strava ile eğlenceli bisikletçilerin ne kadar iyi yarıştığını görebilirsiniz. Uygulama akıllı telefon yardımı ile bisiklet ile gittiğiniz mesafeyi ve hızı izliyor. Sonrasında ‘Suffer Score’ bilinen sistemle ne kadar zorlandığınızı, kalp hızınızın ortalama süresine ve metrik grafik performansınıza göre ölçüyor. Aynı zamanda arkadaşlarınızı ve rakiplerinizi sonuçları yorumlamanıza ve onlara meydan okumanıza olanak tanıyor. Strava aynı zamanda ekipmanlarınızın hep iyi kalması için takip yaşını ve durumunu izliyor.

MapMyFitness

MapMyFitness uygulaması, olmazsa olmaz aktiviteleri (koşmadan, tımanışa kadar), izlemek için size yol sunuyor. Ana uygulama yanı sıra çeşitli varyasyonlar sayesinde kullanıcılar mesafe, hız ve yükseklik değişiklikleri karşısında hareketin herhangi bir formunu ölçebiliyor. Uygulama aynı zamanda kullanıcıların daha sonra tekrar bulabilmeleri için yolu kaydetmelerini sağlıyor ve aynı zamanda kullanıcıların tüm faaliyetlerini takip edebilmeleri için online eğitim günlüğü sayesinde tam entegrasyon sağlıyor. Pro versiyonu kalp ritm monitörü ve ritm sensörü gibi aksesuarlar da içeriyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version