in

İğneada Kamp Alanları

İğneada Kamp Alanları

Türkiye dört bir yanındaki yeşil alanları ve zengin doğal güzellikleri ile kamp yapmak için son derece ideal bir coğrafyaya sahip. Ülkemizde kamp için yoğun biçimde tercih edilen bölgelerden biri olan İğneada, birçok kamp alanını bir araya getirir. Kırklareli’nin Demirköy ilçesine bağlı, Karadeniz’e sahili olan bu Trakya beldesi kamp için son derece elverişli bir bölgedir. Eğer siz de İğneada’da kamp yapmayı düşünüyorsanız gelin spor ayakkabı ve ekipmanlarınızı giyinip kamp yapabileceğiniz en iyi İğneada kamp yerlerini birlikte inceleyelim.

İğneada’da Kamp Yapılabilecek Yerler

İğneada’da hem plaj, hem de orman kampı yapılabilecek alanlar bulunur. Yeşile ve maviye doymak için verimli bir coğrafya olan İğneada’da öne çıkan çok sayıda kamp alanı var. Kamp alanları birçok konuda rahatlık vaat etse de bazen serin olabilir. Böyle durumlara karşı yanınıza özellikle akşam saatlerinde rahat etmek için tayt almanızda yarar olduğunu da hatırlatalım ve İğneada’yı detaylıca inceleyelim.

İğneada Longoz Ormanları Kamp Alanı

Bölgenin en meşhur kamp alanlarından biri olan Longoz Ormanları Kamp Alanı, Kırklareli şehir merkezine yaklaşık olarak 75 km uzaklıkta yer alır. Kamp alanına giriş, hem şahıslar hem de araçlar için cüzi ücretler karşılığında sağlanabilir. Longoz Ormanları’nın içinde ücretli ya da ücretsiz olarak kamp yapabileceğiniz pek çok kamp yeri var. Bu bölgede kamp alanlarının yanı sıra yürüyüş parkurları, gölet alanı, dere, fotoğrafçılık faaliyetleri, olta balıkçılığı ve ziyaret tanıtım merkezi gibi kampçıların keyifli vakit geçirmesini sağlayan aktiviteler bulunur.

Sisli Vadi Kamp Alanı

İğneada’nın en popüler kamp yerlerinden olan Sisli Vadi, doğal bir ortamın tadını çıkarmak isteyenler için ideal noktalardan biri. Orman içinde konumlanan ve pek çok çiftlik hayvanını barındıran bu alan, kampçıları şehrin keşmekeşinden uzaklaştırarak onlara bir köy yaşamı sunuyor. İğneada’nın merkezine 9 km uzaklıkta yer alan Sisli Vadi’deki çiftlik 2021 yılından beri hizmet sunarken kampçılara sağlanan farklı alternatifler de bölgenin cazibesini artırıyor. Çiftlikte farklı konseptler ve yapılarda tasarlanmış evlerin yanı sıra çadır ve karavan kampı olanaklarının da olması, başta aileler olmak üzere her kesimden insanın burayı tercih etmesinde ana faktör oluyor.

Demirköy Balaban Mesire ve Kamp Alanı

Bölgenin en sevilen orman bölgelerinden olan Demirköy Mesire ve Kamp Alanı, İğneada’nın merkezine yaklaşık 10 km mesafede yer alırken kamp için geniş ve düzlük alanları ile ön plana çıkıyor. Bu bölge kamp ve piknik gibi aktiviteler için gelen ziyaretçilerine huzurlu ve doğal bir tatil vaad ederken bölgede yer alan dere, pek çok insanın ilgisini çekiyor. Dereden akan buz gibi su ise kampçıları cezbeden başka bir unsur. Kamp ateşi yakma izninin bulunduğu bu alanda kamp yapmak ücretsizdir. Karavan konaklamaları için de ideal bir alan olan Demirköy Mesire ve Kamp Alanının tek handikapı tuvalet ve çeşme gibi yerlerin olmaması.

Aşıklar Plajı Kamp Alanı

İğneada’nın ücretsiz kamp alanlarından biri olan Aşıklar Plajı Kamp Alanı, özel araç ile kolayca ulaşım sağlanabilen, yeşili ve maviyi buluşturan bir tabiat harikasıdır. Eşsiz manzara ve temiz hava eşliğinde verimli bir kamp deneyimi elde edebileceğiniz Aşıklar Plajı’nda denizin, kumun ve güneşin tadını da çıkarabilirsiniz. Bu bölgede özel bir kamp tesisi veya hizmeti olmadığı için Aşıklar Plajı’na hazırlıklı olarak gitmekte yarar var. Plaj ve kamp alanı arasındaki ulaşımın kolaylığı ile ön plana çıkan bölgenin handikapları ise tuvalet, çeşme, duş ve elektrik gibi imkanların bulunmamasıdır.

Kamp İçin Doğru Ekipman Seçiminin Önemi

Kamp için yola çıkmadan önce bütün kamp ekipmanları ve kıyafetlerinizi temin ettiğinizden emin olmalısınız. Verimli bir kamp için çadır, tulum, mat, aksesuar ve kıyafetlerinizi eksiksiz bir biçimde tedarik etmelisiniz. Kamp sırasında rahat bir yürüyüş deneyimi için kadın ve erkek eşofman altı gibi kıyafetler rahat etmenizi sağlar. Güvenli ve konforlu bir kamp deneyimi için bütün ihtiyaçlarınızı Barcin.com internet mağazasından hızlı, kolay ve güvenilir bir şekilde temin edebilirsiniz.

Barfiks Nedir, Hangi Kasları Çalıştırır, Faydaları Nelerdir?

Barfiks Nedir, Hangi Kasları Çalıştırır, Faydaları Nelerdir?

Birbirinden Sağlıklı Bowl Tarifleri

Birbirinden Sağlıklı Bowl Tarifleri