in ,

Koşanlar İçin Cross-Training

Yüzme

Sıradan bir yüzücü bile olsanız serbest yüzüşteki kulaçlar size fayda sağlar. Kalçanızda flexor’ları, karnınızı ve omuzlarınızı güçlendirir, ayak kaslarınızdaki dengesizliğe iyi gelir.

yuzme

Stair Climber

Kardiyo, güç ve dayanıklılık için mükemmel bir çalışmadır. Uzun adımlar kalçanızı çalıştırır kısa adımlar üst baldırlarınızı. Dikleşmeye oldukça yavaş biçimde başlayın ve kolaya kaçmayın.

Stair-Climber-

Elliptical

Bu kalori yakıcı alet üst ve alt vücuttaki kasları komple çalıştırır. Kolayı seçip hızlı hızlı çalışabilirsiniz. Ya da direnci artırıp kendinizi test edebilirsiniz. Böylece daha efektif bir kardiyo gerçekleşmiş olur.

Spinning

Spin dersleri kalabalık ortamlarda eğlenceli ve faydalıdır. Ancak haftada sadece 1 kez katılın bu derslere ve bittikten sonra streçingi çok iyi yapın. Bisikletteki duruşunuz koşudaki duruşunuzdan farklıdır. Koşarken kalçanız ileri doğru göğsünüz dışarıda, omuzlarınız geride ve core-glutes kasları meşguldür. Bisiklette ise bunun tam tersidir.

spin

Circuit Çalışmaları

Burpees, mekik, squats, şınav gibi egzersizlerden 7-10 arası seçin ve her birini bir dakika boyunca hızlı biçimde yapın. 30 saniye dinlenip diğerine geçin. Bundan iki set yapabilirsiniz eğer kendinizi iyi hissediyorsanız elbette!

Kürek Çekme

Kürek oldukça zor bir çalışmadır. Dayanıklılık ve gücün kombini olan kürekte bacaklarınız, kollarınız ve core kaslarınız maksimumda çalışır. 5-6 dakikalık sıkı bir çalışma size yeterli olacaktır.

kurek-cekme

Asla Cevapsız Kalmayan Adam: Obradovic

Beşikten Sportmen