Menu
in

Mutlaka Takip Edilmesi Gereken Kadın Fitness Fenomenleri

Sosyal medyanın hayatımıza gün geçtikçe daha kanalize olması, izlemeye ve takip etmeye değer birçok ismi de beraberinde getiriyor. Özellikle son yıllarda sağlıklı yaşam ve fitness üzerine videolar çeken kadın fitness vlogger’ları sayesinde, birçok insan spora çok daha sıcak bakmaya, spor salonlarını doldurmaya başladı bile.

Peki Bir Anda Sağlıklı Yaşam Nasıl Trend Oldu?

Birçok spor markasının spor markasının son yıllarda oluşturduğu “spora yönlendirme” stratejisine bakacak olursak bu konuda başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Koşu ayakkabılarında en çok tercih edilen markalar sıralamasında geniş bir kitleye sahip olan Nike, çeşit mobil uygulamaları ve koşu etkinlikleri sayesinde birçok insanları bir araya getiriyor, spor yapma imkanı tanıyor. Buradan yola çıkarak birçok koşu grubu düzenli olarak koşu buluşmaları gerçekleştirmeye başladı.

Hatta siz de bu kulüplerden birine katılabilirsiniz! İstanbul’da koşu kulüplerini öğrenmek için “Havalar Düzeliyor: İstanbul’lu Koşu Kulüpleri” yazımızı okuyabilirsiniz.

Koşu trendinden sonra en çok ön plana çıkan platformlardan birinin de fitness olduğunu söyleyebiliriz. Son yıllarda fitness salonlarındaki kadın üye artışlarını göz önünde bulunduracak olursak trendin kuvvetli bir şekilde yoluna devam ettiği söylenebilir. Sağlıklı yaşam ve fitness üst seviyede disiplin ve azim gerektirir. Bu nedenle her insanın pes etme noktasında ilhama ihtiyacı olabilir. Sizlerle bu yazımızda hayatlarında fitness ve sağlıklı yaşamı ilke edinip, hem vücut görünüm ve sağlığı hem de zihin sağlığı açısından aldıkları sonuçlar ile birçok insana pes etmediklerinde neler olabileceğini kanıtlayan kadın fitness fenomenlerini paylaşacağız. Bu kadınlar sadece spor yapıyor, sağlıklı besleniyor, düzenli uyuyor ve kendilerine olumsuz etki yaratabilecek her şeyden kaçınmaya özen gösteriyorlar. Aynı zamanda paylaştıkları öneri ve sağlıklı yaşama dair bilgilerle çok geniş kitlelerde hayranlık bırakmış durumdalar.

Instagram’da takip edilebilecek kadın fitness fenomenleri:

Tone İt Up (Katerina – Karena) | Instagram: toneitup

Haftalık çalışma planlarından günlük motivasyonlara, egzersizlerin yapılma sırasında dikkat edilmesi gereken unsurlardan spor hediye ve tatil önerilerine kadar kadın dünyasında ilgi çekecek birçok konu hakkında yaptıkları paylaşımlarla adından en çok söz ettirenlerden!

Alexia Clark | Instagram: alexia_clark

Fitness egzersiz videoları evde veya salonda yapabileceğiniz hareketler konusunda sizlere yardımcı olabilecek fenomenin sağlıklı yaşam için mottosu “Bir sebep için fit olmak”

Kaisa Keranen | Instagram: kaisafit

Kaisa’nın diğer fenomenlerin yanında yolculuk sırasında yapılabilecek egzersiz önerileri ile ön plana çıkıyor. “Zayıf değil, güçlü” mottosu ile fitliğini koruyor ve ilham kaynağı oluyor.

Anna Victoria | Instagram: annavictoria

Takipçilerini samimi, cana yakın ve eğlenceli haller ile kendine yakın hissettiren Anna, aynı zamanda tutunduğu motto mütevaziliğini koruyor. “Ne kadar fit ve mükemmel görünürse görünsün kimse kusursuz değildir”

Emily Skye | Instagram: emilyskyfit

Hamileliğinden dolayı son zamanlarda hamile kadınların oldukça ilgi odağı olan Emily, modellik macerasından kişisel koçluğa yönelen isimlerden. Hamileliği süresinde paylaştığı fotoğraflarla birçok kadına ilham oluyor. Motive edici sözleri, günlük yaşam önerileri ve sağlıklı beslenme önerileri ön plana çıkıyor.

Ayşe Tolga | Instagram aysetolgaiyiyasam

Wellness tecrübelerini paylaşan Ayşe Tolga, spor, zindelik, gezi mekanları ve wellness programları üzerine incelemeler ve yorumlarını takipçilerle paylaşan Türk kadın fenomenler arasında yer alıyor.

Gökçen Arıkan | Instagram: gokcenarikan

Gençliğinden bu yana annesi ve babasının sporcu kimliği ile sporun içinde büyümüş bir anne olan Gökçen Arıkan, Nike Master Trainer ve Fitness Coach’luk yapıyor. Fitness dalında birçok eğitim almış ve başarı ile bitirmiş olan başarılı isim, “Fit Anne” mottosu ile markalaşarak Instagram’da ilham verici Türk kadın fitness fenomenleri arasında ilgi ile takip edilenler listesinde yerini sağlamlaştırıyor.

Yorum Yazın

Exit mobile version