in

NBA Rekoru Gelir mi?

NBA’de geçtiğimiz sezonun şampiyonu Golden State, bu sezon çıtayı bambaşka bir boyuta taşımış durumda. Stephen Curry, Klay Thompson liderliğinde harika bir ekip görüntüsü çizen Ohio takımı, NBA tarihinin en iyi başlangıç rekorunu kırarak sezona harika bir başlangıç  yapmıştı,  bunun devamında rekoru kırmanın rehaveti ve Curry’nin sakatlığı ile 2 mağlubiyet gelse de, Warriors evinde kaybetmeme serisini dün geceye kadar sürdürdü. 506 gün yani neredeyse 1.5 yıldır evinde, Oracle Arena’da, kaybetmeyen Golden State, NBA’in en köklü ekiplerinden Boston Celtics’e mağlup oldu.

Warriors tüm sezon rekorları kırar kıra ilerlerken, rekorun en büyüğü ise elbette sonra kaldı. Boston’a kaybetmesi ile durum 68-8’e gelirken  Golden State’in rekoru kırabilmesi için klan 6 maçtan en az 5’ini kazanması gerekiyor. Rekor 82 maçta 72 galibiyet ile Micheal Jordan’ın da oynadığı Chicago Bulls’a ait.

3 Nisan Portland (Ev)
5 Nisan Minnesota (Ev)
7 Nisan San Antonio (Ev)
9 Nisan Memphis (Deplasman)
10 Nisan San Antonio (Deplasman)
13 Nisan Memphis (Ev)

Golden State kalan maç takviminde tamamen kendi konferansı, yani Batı konferansı , takımları ile oynuyor. 2 sefer en yakın rakipleri Spurs, 2 sefer basketbol anlayışları tamamen birbirleriye ters olan Memphis, Bjelica’lı Minnesota ve Lillard’lı Portland ile oynayacaklar.

Burada kendi evlerinde oynayacakları ilk 3 maç çok önemli. Portland ve Minnesota karşısında fire vermeyeceklerini düşünülse de San Antonio ile oynayacakları maçın onları zorlayacağı kesin. Golden State şuan rekoru kırma amacıyla kadrodaki oyuncularını dinledirmese de, Spurs bazı maçlara özellikle deplasmanlara ilk 5 oyuncularını ( Parker, Ginobili, Duncan, Leonard, Aldridge ) götürmeyebiliyor. Böyle bir senaryo olursa Warriors rahat bir galibiyet alacaktır. Warriors oynayacağı 6 maçtan birini kaybetme özgürlüğüne sahip, bu hakkını AT&T Center’da, yani San Antonio’nun evinde oynayacakları maça saklasalar en mantıklısı olacak gibi duruyor. Çünkü Spurs bu sezon orada hiç yenilmedi.

Can Bartu Olmak

Sinema Tarihindeki En İyi 10 Sneaker Sahnesi