in

NBA’in Şu Sıralar En Popüler Avrupalı Uzunları

Playoff’lara katılacak takımların belli olmasına kısa bir zaman kala, NBA’de heyecan sürüyor. Yıldız oyuncular, kendilerinden beklenilen performansları her maçta gösteremeseler de yeni nesil oyuncular, takım arkadaşlarını yalnız bırakmıyor. Son dönemde özellikle NBA’de dikkat çekmeye başlayan Avrupalı oyuncu sayısındaki artış, bu oyuncuların performansları ile daha da kabul görmeye başladı. Biz de, şu sıralar NBA’in en çok konuşulan beş Avrupalı uzun oyuncusunu mercek altına alıyoruz.

Kristaps Porzingis
New York Knicks – Letonya

kristaps_porzingis

Uzun zamandır kötü formuyla şampiyonluk ve playoff yarışından uzak kalan New York Knicks’in geleceğini üzerine kurmaya niyetlendiği 2.21’lik devi. Porzingis’in Dirk Nowitzki’den sonra NBA’in en başarılı Avrupalı uzunu olacağı tahmin ediliyor.

Dario Saric
Philedelphia 76ers – Hırvatistan

dario_saric

Bir dönem Anadolu Efes forması giyen Dario Saric, takımdaki sakatlıklar sebebiyle uzun süreler bulduğu ilk sezonunda Yılın Çaylağı olmaya aday bir performans sergileniyor. Ribaund ve sayılarıyla olduğu kadar akıl dolu asistleriyle de dikkat çeken Saric, NBA’e fazlasıyla sağlam bir başlangıç yaptı.

Jusuf Nurkić
Portland Trail Blazers – Bosna Hersek

jusuf_nurkic

Uzun rotasyonuna giremediği Denver Nuggets’a bench’e mahkum olduktan sonra sezonun ortalarında Portland Trail Blazers’a takas olan Nurkić, burada sergilediği performansla tüm dikkatleri üzerine çekti. Nurkić’in pota altında sergilediği üstün performansla takımın playoff potasına girmesini sağladı.

Nikola Vučević
Orlando Magic – Karadağ

nikola_vucevic

2011 yılında NBA’e adım atan 2.14’lük Nikola Vučević, tamamen genç oyuncular üzerine takımı kuran Orlando Magic organizasyonunun en değerli oyuncusu durumunda. Her sezon performansını daha yukarıya çekmesiyle dikkat çeken bu sezon yaklaşık 15 sayı ve 10 ribaund ile oynuyor.

Rudy Gobert
Utah Jazz – Fransa

rudy_gobert

NBA’de en çok oyuncusu olan Avrupa ülkeleri arasında başı çeken Fransa’nın son dönemde yetiştirdiği en önemli yeteneklerden biri olan Rudy Gobert, bu sezon kariyerinin en iyi performansını sergiliyor. NBA’de dördüncü sezonunu geçiren Fransız pivot, Batı Konferansı’nda sürpriz bir şekilde dördüncü sırada yer alan Utah Jazz’ı hem hücumda hem savunmada sırtlıyor.

Bahar Besinleri İle Hafifle

Bu Öğlen Kaç Kalori Aldığını Biliyoruz!