in

NBA’in Yeni Yıldızı: Ben Simmons

Ben Simmons’ın babası kariyerinin 13 yılını Avustralya’da geçirmiş eski bir basketbol oyuncusu. Simmons’ın eski bir kürekçi olan ablası Emily, NFL oyuncusu Michael Bush’la evli. Avustralya günlerinde rugby oynayan ve  aileden sporcu bu genç adam parlak lise kariyeri sonrası Louisana State Universitesi’ni seçti ve ilk sezonunda 19.2 sayı, 11.8 ribaund, 4.8 asist, 2.0 top çalma ve 0.8 blok ortalamaları tutturdu. Güneydoğu Konferansı’nda yılın çaylağı seçilen Simmons, erken profesyonel olma kararı aldı ve üniversiteyi bıraktı.

SHAQUILLE O’NEAL’İN KORUMASI ALTINDA

LSU’dan daha önce sadece bir oyuncu, 1992 yılında draftta bir numara seçilmişti: Shaquille O’Neal. Simmons ilk sezonunda, yaşayan efsanenin LSU’da bir maçta en fazla sayı atma rekorunu 43 sayıyla egale etti. Genç oyuncuya hayranlığını birçok kez söyleyen Shaq, Instagram’da yapılan kötü bir yoruma cevap vererek Simmons’a sahip çıktı.

Simmons-Shaq

ODASINDA IVERSON POSTERI ASILIYDI

Philadelphia draftta en son 1996 yılında bir numaralı seçim hakkına sahip olmuş ve Allen Iverson’ı seçmişti. Answer (Cevap) lakaplı oyuncu 76’ers’ı 2001 yılında finale taşımayı başarmıştı. Iverson’ın son yılları çocukluğuna denk gelen Simmons’ın o günlere dair ilginç anıları var:

“Birçok insan odamda onun posterinin asılı olduğunu bilmez. O kısa boyu, örülü saçları ve saç bandıyla diğer oyunculara karşı nasıl savaştığını iyi hatırlıyorum. Hatta küçükken benim de saçlarım onunki gibi örülüydü.”

76’ERS KOÇU BROWN BABASINI DA ÇALIŞTIRDI

2013 yılından bu yana Philadelphia’da görev yapan Brett Brown, Simmons’ın babasının formasını giydiği Melbourne Tigers’da 1988-1993 arası asistan koçluk yapmış. Brown böylece ikinci kuşak Simmons’la çalışacak.

BARRACK OBAMA’NIN YENİ FAVORİSİ

ABD Başkanı Barrack Obama, Twitter’da kendisine yöneltilen Michael Jordan, LeBron James ve Kobe Bryant üçlüsünden hangisini tercih ettiği yönünde bir soruya “Hepsini çok seviyorum ama bir Bulls taraftarı olarak MJ demeliyim. Baton Rouge’da LSU’den Ben Simmons’la tanıştım o da harika olacak” yanıtını verdi. Obama, geçen ocak ayında Louisiana gezisinde yaptığı konuşmada Simmons’a “idare eder bir basketbolcu” diye takıldı.

MAGIC JOHNSON: SIMMONS YENİ LEBRON

NBA otoriteleri Simmons’ı NBA’in gelmiş geçmiş en komple oyuncusu olarak gösterilen Lakers efsanesi Magic Johnson’la kıyasla da Magic onu LeBron James’a benzetiyor. Simmons ve LeBron’u menajerlerinin aynı olması ikilinin tanışma sebebi. Simmons, LeBron için “Onunla tanıştığım günden bu yana akıl hocam gibi. O günden beri birçok kez konuştuk. Öğrenmem gereken bir şey olursa ona mesaj atmaktan çekinmem” ifadelerini kullanıyor.

OPERA DİNLİYOR, SAKALLI EJDER’İNİN ADI MUTOMBO

Birçok basketbolcunun aksine rap yerine opera dinlemekten hoşlanıyor. Simmons’ın evcil hayvan tercihi de oldukça farklı. Avustralya kökenli bir hayvan olan sakallı ejderine NBA efsanesi Dikembe Mutombo’dan esinlenerek “Mutombo” adını koymuş.

MUTOMBO

Euro 2016 İlk Turundan Geriye Kalanlar

Furkan Korkmaz’ın Hikayesi