in

Nefes Almanızı Sağlayacak 7 Dans Kıyafeti

Nefes Almanızı Sağlayacak 7 Dans Kıyafeti

İnsanların birçoğu müzikle hareket etmeyi sever. Bu anların eşlikçisi dans kıyafetleri ise dansın ahengine uyum sağlamalı ve size ekstra konfor sunarak hareketlerinize izin vermelidir. Doğru dans kıyafeti dansçıların ifadelerini desteklediğinden ideal kıyafet her zaman önemli bir rol oynar.  Parlak tayt ya da dans eteği modellerinde olduğu gibi esnek, rahat ya da daha farklı kumaşlar hareketlere uyum sağlamanıza yardımcı olur. Bununla birlikte kıyafetler hala farklı dans stilleri için belirleyici bir unsurdur. Salsa, tango, hip-hop veya bale olsun, dans türü giysiler tarafından çabucak tanınır.

Özellikle acemi dansçılar için doğru dans kıyafeti seçmek kafa karıştırıcı olabilir. İlk dans dersinde ne giymeli? Giysiler tayt gibi sıkı mı yoksa bol eşofman altı gibi gevşek mi olmalı? Dans kıyafeti için hangi kumaş daha uygundur?

İşte mükemmel dans kıyafeti için bilmeniz gerekenler, farklı dans stilleri için tipik olan kombinler  ve dans etkinliklerinde nefes almanızı sağlayacak dans kıyafeti rehberi!

Dans Ederken Hem Rahat Hem Şık Olmaya Hazır Mısınız? 

Bale, salsa, flamenko, bachata, hip hop, ça-ça, break dance ve daha pek çok dans türü için farklı kıyafetler önerilir. Ancak en önemlisi şık göründüğünüz kadar rahat olmanızdır. Çoğu dans şekli bol hareket ve esneklik gerektirir. Bu nedenle tayt birçok dans türü için en uygun parçaların başında gelir. Tayt çeşitleri hem kadın hem de erkekler için ideal bir kavrama sunar. Aynı zamanda sağladığı esneklik ile hemen her hareketi tamamlamak ve müziğin ritmine uyum sağlayarak iyi bir dans performansı sergilemek mümkündür. Öte yandan parlak ya da biker tayt olması fark etmeksizin dans türüne göre son derece şık ve çekici bir görünüm oluşturur. Croptop üstlerle mükemmel eşleşir ve modern sokak danslarına uyum sağlar. Polyester içerikli parlak, solmaya karşı dayanıklı ve gösterişli spor ekipmanları dans kıyafetlerinin başında gelir. Bu tür kıyafetleri Nike, adidas, Reebok ya da Puma gibi büyük spor markalarının sporcu taytı koleksiyonları gibi özel parçaları arasında bulmanız mümkündür. Aynı zamanda sokak modasına uyum sağlamanıza da yardımcı olurlar.

Dans Türünüze Göre Tercih Edebileceğiniz Kıyafetler 

Caz ve modern dans sırasında genellikle erkek tayt modelleri gibi dar giysilerle dans edilir. Bu şekilde dans öğretmeninin herkesi doğru teknik için kontrol etmesi daha kolay olur ve seyirciler danstaki tüm güzel hareketleri net bir şekilde görebilir. Birçok modern dansçı yalınayak veya dans çoraplarıyla dans eder. Diğer dans türleri için kıyafet seçenekleri ise şöyledir:

  • Yeni başlayanlar için deri bale ayakkabıları önerilir. Bale kıyafetinin temeli bir tek parça streç giysi, tayt ve bale ayakkabılarından oluşur. Etek, tozluk ve yelek ile de kombininizi tamamlayabilirsiniz.
  • Caz/modern dansın aksine hip-hop ve sokak dansı kıyafetleri jogger, hoodie, bol eşofman altı gibi geniş ve ferahtır. Bol giysiler rahat hareket etmenizi sağlar ve aynı zamanda havalı görünür. 
  • Hip-hop ve sokak dansında, herkesin kendi stili vardır ve tango ve salsa gibi daha klasik dans stillerinin aksine kıyafetlerle ilgili kurallar biraz daha esnektir. Hip-hop ve sokak dansı için erkek eşofman altı,  geniş bir dans pantolonu, gömlek, sweatshirt modellerini tercih edebilirsiniz. 
  • Sokak dansında ve hip hopta yeterli yastıklamaya sahip sağlam ayakkabılar seçmek de önemlidir. 
  • Fitness dansı ise diğerlerinden farklı olarak spor salonlarında yapılır ve Zumba veya Sh’bam’ı türleri vardır. Bu danslar için crop, jogger eşofman, fitilli tayt ile birlikte fitness taytı yeterlidir. Fitness dansı yapanlar genellikle renkli kıyafetleri sever.

Aksesuarlarınız ile Hem Dansınızı Hem Stilinizi Tamamlayın!

Nefes Almanızı Sağlayacak 7 Dans Kıyafeti

Nefes almanızı sağlayan aynı zamanda şık olabilir ve dans kıyafetleriniz de aksesuarlarla hareketlendirilebilir. Dansta tercih edilen en rahat ve şekillendirilebilir dans kıyafetleri tayt, dans pantolonu, crop üst, kadın eşofman altı, eşofman üstü, dans eteği, jogger eşofman modelleridir. Bu yedi parça etrafında şekillenen sokak dansı kombinleri tıpkı 1990’lı yıllarda olduğu gibi tozluk, saç bandı, bileklik, bandana ve bere gibi aksesuarlarla çok şık kombinlere imza atmanızı sağlayabilir. Eşofman altı çeşitleri Nike, adidas gibi markalar sayesinde son derece parlak, bol desenli, büyük logo baskılı, yırtmaçlı ve modern görünümlerde sunulur. Bu sayede sadece eşofman seçiminizle bile en şık dans kostümünüzü yaratabilir, nefes alan kumaşlar sayesinde konforunuzdan ödün vermeden performansınızı sergileyebilirsiniz.

Sokak danslarında en sık tercih edilen diğer bir parça ise paraşüt kumaş eşofman altlarıdır. Bu parçalarla uyumlu oversize tişörtler seçebilir, salaş tarzınızı hip-hopla birleştirebilirsiniz. Rahat ve yastıklamalı spor ayakkabılardan kuru kalmanıza yardımcı olan tüm kıyafet modellerine Barcin.com sayesinde göz atabilir, avantajlardan yararlanarak dilediğiniz kıyafete sahip olabilirsiniz.

Vans Sneaker'ları Kombinlemek İçin 5 Stil Önerisi

Vans Sneaker’ları Kombinlemek İçin 5 Stil Önerisi

İncelik & Esneklik Kazandırmaya Yardımcı 5 Dans Türü

İncelik & Esneklik Kazandırmaya Yardımcı 5 Dans Türü