in

Nike Air Max Günü Kutlaması: Sınırlı Sayıda Üretilmiş Air Max Tasarımları

Sneaker kültürünün yayılmasında çok önemli bir rol oynayan Nike’ın Air Max modelleri, uzun yıllardır popüler kültürün de bir parçası haline geldi. Öyle ki, artık Air Max’in kendi günü bile var. Bu hafta sonu (25 Mart Cumartesi) gerçekleşecek olan Nike Air Quarters etkinliği öncesinde, Nike Air Max Günü’nü biraz nostalji yaparak kutlamaya başlıyoruz. İşte karşınızda şimdiye dek limitli sayıda üretilen, önemli sporcular / takımlar ve dahası ile özdeşleşmiş özel tasarım Air Max’ler.

Nike Air Max Olympic Pack

airmax_olympicpack

2012 yılında Londra’da gerçekleşen Olimpiyatlar için Nike tarafından tasarlanan ve Olimpiyat halkalarından ilham alan renkleri ile dikkat çeken üç model Nike Air Max 90 Hyperfuse, Nike Air Max+ 95 BB ve Nike Air Max+ 2012, farklı Air Max modelleri için tasarlanması yönünden ilgi görmüştü.

Nike Air Max 90 World Cup – Germany Champion

airmax_almanya

Son Dünya Kupası şampiyonu Almanya Milli Takımı’nın, turnuvada olaylı geçen birçok maçının yanı sıra kendileri için tasarlanan Nike Air Max’leri ile de ilgi görmüştü. Bağcıklarındaki detaylardan, Air Max’in üzerindeki renk şeritlerine kadar ayrıntılı düşünülen bu tasarımın en önemli özelliği ise topuk kısmında yer alan Almanya Milli Takımı logosu.

Nike Air Max 1s (Air Max Lunar 1 & Air Max 1)

airmax_lunar

Nike’ın birçok ulusal takım için tasarlamış olduğu yenilikçi ve teknoloji ile harmanlanmış üretimleri arasında Barcelona FC ve Paris Saint German için hazırlanmış Air Max’ler de yer alıyor. 2014’te hazırlanan tasarımı, Nike’ın iD sistemi ile ister Nike Air Max 1’a, isterseniz de Nike Air Max Lunar 1 için uyarlama imkanınız oluyordu. Logoları sabit olan ancak diğer detaylarını kendinizin seçebildiğiniz tasarımlar, her taraftarın isteyeceği cinsten.

Nike Air Max 90 Lunar SP Moon Landing

airmax_moon

Birçok spor olayı olduğu gibi popüler olaydan da ilham alan Nike, bu kez uzaya yönelmişti. Aya ilk ayak basan astronot olan Neil Armstrong’u onurlandırmak üzere tasarlanan Nike Air Max 90 Lunar SP Moon Landing, ayın yüzeyinin görüntüsüne bürünmüş göz alıcı detayları ile 2014 yılında sınırlı sayıda üretilmişti.

Nike Air Jordan Retro 4 Galaxy

airmax_jordan

Air Max deyince akla ilk gelen isimlerden olan Michael Jordan adına bugüne kadar birçok özel ve sınırlı Air Max üretildi. Şimdiye kadarki tasarımlar arasında ise akılda kalanlardan biri de tabanı galaksiden ilham alarak hazırlanan Nike Air Jordan Retro 4 Galaxy oldu. Karanlıkta parlayan tabanlarını görünce bayılacaksınız!

The Nike Air More Uptempo Olympic

airmax_uptempo

NBA’in gelmiş geçmiş en önemli oyuncularından olan Scottie Pippen için tasarlanmış Nike Air Max Uptempo basketbol ayakkabıları, özellikle 90’lardaki basketbol aşıklarının gönüllerini fethetmişti. Amerika Basketbol Takımı için Pippen’ın kült ayakkabısından ilham alan Nike ekibi, The Nike Air More Uptempo Olympic için “Air” yazısını beyaz, geri kalan kısımları ise lacivert renklerde tasarlamıştı.

Spor Kulüplerine Ortak Olup Kendini Şımartan Ünlüler

Bir Aile Geleneği: NBA Oyuncusu Olmak