in

Nike ‘Evsizler Dünya Kupası’ ile Brezilya’da

Nike sporun dünyayı daha iyi bir yer haline getirebileceğini bir kez daha ispatlamak adına yaptığı ve bu yıl 8.si düzenlenen Homeless World Cup (Evsizler Dünya Kupası) ile bu kez Brezilya’da olacak.

Bu turnuva ile evi olmayan ve sokaklarda yaşayan insanlara global spor topluluğunun bir parçası olabilmek ve hayatlarını değiştirebilmek için oldukça büyük bir imkan tanınıyor.

Bu büyük sokak futbolu turnuvası 19-26 Eylül tarihleri arasında Rio de Janeiro’daki ünlü Copacabana Plajında kurulmuş 3 sahada başlayacak. Turnuva tüm dünyadan adını finale yazdırmak için mücadele vermeye hazır 30.000 oyuncuya ev sahipliği yapacak. Oluşturulan portatif stadyumların kapasitelerine bakılırsa her maçın 5.000 futbolsever tarafından izlenmesi bekleniyor.

İlk kez 2003 yılında Avusturya’nın Graz kentinde düzenlenen ve 18 milletten takımın katıldığı Evsizler Dünya Kupası’nın diğer kurucu üyeleri ise Vodafone Grubu ve UEFA. Geçen 8 senede İskoçya, Danimarka, Güney Afrika, İtalya gibi ülkelerde de gerçekleştirilen bu etkinliğe bu yıl tam 64 milletten takım katılacak. Turnuvanın önümüzdeki yıl Fransa’da yapılması planlanıyor.

Street Fighter ve Nike Bir Arada

Nike’tan Meme Kanserine karşı Pembe Tasarımlar