Menu
in

Nike Türkiye’de Yeni Basketbol Sahaları Açıyor

Nike firması Eylül ayının sonuna kadar, genç sporcuların yeteneklerini geliştirmeleri için ülkemizde 10 tane açık basketbol sahasını hizmete sokacak. İstanbul (2 saha), Ankara, İzmir, Kayseri, Trabzon, Diyarbakır, Eskişehir, Mardin ve Batman’da yapılacak olan bu sahalara, yapımında katkıda bulunan ünlü basketbolcuların isimleri adanacak.

Ülkemizdeki bu çalışma Nike firmasının dünya çapında genç sporculara gösterdiği desteğin son örneği olarak karşımıza çıkıyor. Geçtiğimiz yıllarda da Nike yüzbinlerce gencin faydalanadığı tesisler yaparak spora verdiği önemi göstermişti.

Geçtiğimiz günlerde Barçın Spor Konak mağazasında hayranlarına imza dağıtan Fransa milli takımı ve NBA oyuncusu Boris Diaw, kendi adına açılan basketbol sahasının tabelasını imzaladı…

2002 FIBA Dünya Basketbol şampiyonasında ‘En değerli oyuncu’ (MVP) seçilen, NBA yıldızı Alman panzeri Dirk Nowitzki’de ismini sahaya verenlerden. Açılışta gençlerle poz veren Nowitzki böyle bir organizasyonda yer aldığı için çok mutlu olduğunu ifade etti.

Yorum Yazın

Exit mobile version