in

Nike ve Mesut Özil’den yeni rekor

Dünyaca ünlü spor giyim firması Nike, Real Madrid’in genç yıldızı Mesut Özil’le yaptığı sponsorluk anlaşması kapsamında 5 yıllık 28 milyon dolar ödeyecek. Bu rakamla Mesut Özil, Almanya’da bir spor giyim firmasından en fazla rakamı alan futbolcu oldu. Daha önce Michael Ballack’ın adidas ile imzaladığı yıllık 3,5 milyon dolarlık anlaşmadan sonra Mesut Özil’in yıllık 5,6 milyon dolarlık anlaşması yeni bir rekor oldu. Dünyada ise Real Madrid’li Ronaldo ve Barcelona’lı Messi’den sonra 3. sırada geliyor. Christiano Ronaldo Nike’tan yıllık 8,4 milyon dolar alırken, Lionell Messi de adidas’tan yıllık 7 milyon dolar alıyor.

Sporsorluk sözleşmesi kapsamında Nike Mercurial Superfly III kramponlarını kullanan Özil, basın toplantısında bu sponsorluğun kendisine büyük bir destek olduğunu ve memnuniyet duyduğunu söylerken, Nike’ın ürettiği en hafif krampon olan Mercurial Superfly III’ün çok başarılı bir ürün olduğunu, daha ağır bir kramponla oynamayı ise artık hayal bile etmediğini belirtti.

Yeni sözleşme gereği Mesut Özil’i, Cristiano Ronaldo ve Wayne Rooney gibi yıldızlarla birlikte Nike’ın global reklamlarında daha fazla göreceğiz.

Mesut Özil’in rol aldığı Nike reklamı burada;

Fransa 98 resmi futbol topu ve kupadan ilginç notlar

Maria Sharapova yeni elbisesiyle Miami’de