Menu
in

Nike Zoom Hyperfuse ve Hyperdunk 2011 Modelleri

Nike Zoom Hyperfuse ve Nike Zoom Hyperdunk spor ayakkabıların 2011 modelleri 22 Haziran’da tanıtıldı. Performans ayakkabıları arasında zirveye gözünü diken bu iki model, rakipsiz teknik özellikleri ve pek çok avantajı kendi üzerlerinde birleştiriyorlar. Nefes alan, dayanıklı ve hafif bir spor ayakkabı arayan sporcular ve günlük giyimde rahatlık arayan spor ayakkabı kullanıcıları bu iki modele de bayılacaklar.

“En önemli misyonumuz oyunculara sahada avantaj sağlayacak basketbol ayakkabıları tasarlamaktır” diyen, Nike Basketbol tasarım direktörü Leo Chang; Nike Zoom Hyperfuse 2011 ve Nike Zoom Hyperdunk 2011’i tasarlarken en büyük önceliklerinin dayanıklı, havayı geçiren ve dengeli bir ayakkabı yaratmak olduğunu belirtti.

Hyperfuse 2011

Çok fazla terletmeyen, dengeli ve esnek bir basketbol ayakkabısı tasarlamak üzere yola çıkan Nike dizayn ekibinin geliştirdiği Nike Hyperfuse 3 katmandan oluşuyor. Nike Hyperfuse’un dayanıklı gövdesini oluşturan 3 katmandan biri sağlamlığı, diğeri nefes alma özelliğini, üçüncüsü ise dengeyi sağlayan materyallerden meydana geliyor. Bu üç katmanın birleştirilmesi için ısı ve basınç kullanılıyor. Böylece klasik kesim ve dikim tekniğiyle üretilen ayakkabıların ulaşamayacağı derecede hassas bir gövde ortaya çıkıyor.

Basketbol sahasında başarısını kanıtlayan Hyperfuse gövde daha sonra koşu, antrenman ve günlük ayakkabılara da uyarlandı. Bu tek parçalı gövde tasarımı sayesinde ayakkabıda kullanılan dikiş sayısı azalırken, gereksiz parçalar miktarı da azaldığı için ayakkabı benzerlerine göre çok daha hafifliyor.

Hyperdunk 2011

Nike Hyperdunk, 2008’de Pekin’de ilk kez sahneye çıktığında tüm dünyada basketbol ayakkabısı standartlarını yerle bir etmişti. Flywire teknolojisi ve çok hafif kompozit malzemenin birleşiminden oluşan Nike Hyperdunk, yoğun rekabet için üretilmiş bir ayakkabının kaliteden taviz vermeden de son derece hafif olabileceğini kanıtladı. Ayrıca estetik görüntüsü ve göz alıcı renkleriyle de adından söz ettirmeyi başardı.

3 nesil Hyperdunk olan Nike Hyperdunk 2011, kompozit ağ materyale dikişsiz entegre edilmiş Flywire teknolojisi sayesinde önceki modellere göre daha hafif, daha fazla nefes alan bir tasarıma sahip.

Nike Hyperdunk 2011 ve Nike Hyperfuse 2011 modelleri Türkiye’de satışa çıkar çıkmaz haberdar olmak için Barcin.com ve Barcinblog.com’u takip edebilir ayrıca bizi twitter’dan da izleyebilirsiniz.

Daha önce Nike Hyperdunk 2010 basketbol ayakkabısını burada incelemiştik. Bu ayakkabının yakaladığı başarı ve beğeniye bakarak 2011 modellerinin de satışa çıkar çıkmaz büyük ilgi göreceğinin söyleyebiliriz.

Yorum Yazın

Exit mobile version