in

Nike Zoom Kobe VI; vahşi ve tehlikeli

Nike bugün Nike Zoom Kobe VI’yı tanıttı. Kobe Bryant’ın sahada yarattığı ikinci kişiliği Black Mamba karakterini yansıtan Zoom Kobe VI tam bir performans ayakkabısı.

Afrika’da yaşayan Black Mamba dünyanın en hızlı yılanı olarak biliniyor. Saatte 30 km hızla ilerleyen, boyu 4,5 m’ye ulaşabilen ve güçlü bir zehre sahip Black Mamba bu özellikleriyle Bryant’ın oyun stilini çok iyi özetliyor. “Nike Zoom Kobe VI tam anlamıyla beni ifade eden bir ayakkabı. Performans odaklı bir basketbol ayakkabısı haline getirmek için teknolojisini geliştirme üzerine odaklandık. Aynı zamanda bu ayakkabı eşsiz bir tasarıma sahip” diyen Kobe yeni ayakkabıyı “beni ben yapan her şey Nike Zoom Kobe VI’da hayat buldu” diyerek tanımladı.

Nike performans ayakkabıları kreatif direktörü Eric Avar, Nike Zoom Kobe VI tasarımında Black Mambo’yu tam olarak canlandırmak için bir tasarım ekibini seferber etti. Ayakkabının gövde tasarımında yılan derisinin kıvraklığından ilham alındı. İki katlı materyalden üretilen gövde, kullanım esnasında boyutu değişerek sürtünmeden doğan aşınmalara daha dayanıklı poliüretan bölümlere sahip.

Nike Zoom Kobe VI’nın vahşi doğasını yansıtmak ve rakibin üzerinde psikolojik baskı yaratmak için tabanın burun kısmına Black Mamba’nın kuvvetli zehrini anımsatan “Venomenon” yazıldı.

Nike Flywire teknolojisi bu ayakkabıda da en iyi sonucu veriyor ve 39 numarası sadece 300 gr ağırlığa sahip. Bu olağan üstü hafif yapı sahada oyuncunun en büyük silahlarından birisi. Ayrıca tabanı da yere çok daha iyi tutunmak için tasarlandı.

Olağanüstü uyum

Kobe Bryant, Nike tasarımcılarını ayağına çok daha iyi uyum sağlayan bir ayakkabı yaratmaları için zorladı. Sonuçta aynen sahada olduğu gibi istediğini aldı. Nike Zoom Kobe VI phylon  dolgulu orta tabanı ile anatomik olarak  kusursuz bir şekilde ayağı kavrıyor.

Kas Gelişiminde Uykunun Önemi

Efsane Formalar: Manchester United Formaları