Menu
in

Ronaldo’nun avcı ruhu safaride ortaya çıkıyor

Futbol sahalarının avcısı Cristiano Ronaldo, Nike’ın yeni ürünü olan ve kendisi için tasarlanan

CR Mercurial Vapor SuperFly II’yi tanıttı. Sahada rüzgar gibi esen Ronaldo’nun süratinden esinlenilerek tasarlanan CR Mercurial Vapor SuperFly II, yüksek performansı ve Nike Safari dizaynının mirasını bir araya getiriyor.

Safari deseni ilk olarak 1987 yılında Air Safari koşu ayakkabısında kullanıldı. O zamanlar Nike’ın sıra dışı tasarımcısı ve Air Jordan serisinin babası diyebileceğimiz Tinker Hatfield, sıra dışı desenler, materyaller ve renkler kullanarak atletler için ayakkabılar tasarlamaktaydı.

Sınırlı sayıda üretilen Air Safari ayakkabılar ilgi çekici dizaynıyla çok çabuk tükenmişti. Şimdi ise bu ikonik tasarım geri dönüyor. Hem de dünyanın en iyi futbolcularından birinin ayağında…

Tüm ayakkabıyı saran yenilenmiş tasarımıyla ve daha fazla göze çarpan bağcıklarıyla Cristiano Ronaldo’dan esinlenilen CR Mercurial Vapor SuperFly II, safari deseniyle üretilen ilk profesyonel futbol ayakkabısı.

Yeni ayakkabıyı değerlendiren tasarımcı Hatfield, Air Safari bize yüksek performanstan taviz vermeden güzel ve farklı bir ayakkabı yapılabileceğini gösterdi dedi.

Hız yapmak için tasarlandı

Ünlü yıldızın kendi stilini yansıtmasının yanı sıra ekstra yer tutuş ve hassasiyet kazandıran bir ayakkabıya ihtiyacı vardı. CR Mercurial Vapor SuperFly II krampona, benzersiz NIKE SENSE uyarlanabilir tutunma sistemiyle tabanın önüne iki adet diş yerleştirildi. Bu çiviler 3 mm’ye kadar uzayıp kısalarak saha şartlarına göre adapte olarak farklı saha şartlarında krampon değiştirmeden futbolcunun performansını maksimumda tutmaya yarıyor.

Tabana eğimli olarak yerleştirilen çiviler koşu esnasında ani yön değiştirmeye olanak sağlıyor. Tabanın ön kısmında sağlanan ekstra tutunma ile futbolcunun her yönde daha hızlı koşması mümkün.

Kramponun Nike Flywire alaşımlı gövdesi, ayağın hareket açsısını artırırken, taban ile ayağı birbirine iyice yaklaştırarak koşarken yere çok daha fazla güç uygulanmasını sağlıyor.

CR Mercurial Vapor SuperFly II sahada kendini açıkça belli ediyor ve Safari deseni kesinlikle benim tarzımı yansıtıyor diyen Cristiano Ronaldo, hafifliği ve hassasiyetiyle oyununa çok şey katacağını düşünüyor.

Cristiano Ronaldo yeni kramponu ile ilk kez 7 Kasım’da sahaya çıkacak.

Her bir CR Mercurial Vapor SuperFly II yanında özel ürün koduyla birlikte satılıyor ve kramponu satın aldığınızda kendi şifrenizle Nike Football+ sistemine girerek yıldız oyunculardan ve antrenörlerden, özel taktikler ve tavsiyeler alabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version