in

Sadece Bantla Yapabileceğiniz Kolay Egzersizler

Gittiğimiz her yerde egzersiz yapacak salonu bulamayabiliyoruz. Aletlerimizi yanımızda götürmek de imkansız. İşte bu durumlar için size iyi bir önerimiz var. Çantanıza atacağınız bir mini bantla birçok egzersizi hareket halindeyken bile yapmanız mümkün. Bu bandı kendiniz bile yapabilirsiniz. Profesyonel atlet Curtis Williams, SKLZ Mini Band adı verilen araçla neler yapabileceğinizi gösteriyor:

Yıldız sıçrayışı

Bileğinizin etrafına bantı yerleştirin. Ayakları bir arada tutun ve dizleri hafifçe bükün. Kalçalarınızı sabitleyin ve denge için önünüzde el parmak uçlarınızı birbirine dokundurun. Mümkün olduğunca yüksek atlayın ve aynı anda bacakları genişçe yayarak kolları baş üstüne uzatın. Kolları ve bacakları başlangıç konumuna geri çekin ve iniş kontrolü için bacaklardan gelen etkiyi dizlerle emin.

bant

Patenci adımı

Bantları bileklerin etrafına yerleştirin ve ayaklar kalça genişliğinden daha geniş olacak şekilde durun. Sol ayağınızı önünüzde sola doğru atarken sağ ayağınızı arkadan süpürün. Yana doğru değil, bacağınızı geriye doğru çektiğinizden emin olun. Bandın gerildiğini, bacağınızı sardığını hissedin. Diğer ayakla tekrarlayın.

bant3

Eşek tekmesi

Dört ayak pozisyonu alın. Bandı orta tabanından kavrayın. Arkadaki duvarda ayak izi çıkarmaya çalışıyormuş gibi düz bir tekme atın. Başlangıç konumuna geri dönün. Diğer bacakla tekrarlayın ve bacak değiştirin.

bant6

İstiridye kabuğu

Arka ayaklar birleşik, dirsek üzerindesiniz. Sırt üstü 90 derecelik eğildiğiniz, sol omzunun altından dirseğinizi yere verdiğiniz, sağ elin kalçaya dayandığı bir pozisyon. Sırttan ve omuzdan düz bir çizgi oluşturmak için kalçaları kaldırın. Sağ bacağı döndürerek istiridye kabuğu gibi açın. Sonra değiştirin.

bant7

Squat sıçrayışı

Bileklerin etrafına bandı yerleştirin. Ayaklar kalça genişliğinde. Kalçanız oturur pozisyonda. Ellerinizi göğüs önüne getirirken ayaklarınızı kalça genişliğinden daha geniş bir alana açın. Ayakları bir araya getirin ve başlangıç konumuna geri dönmek için ayağa kalkın.

bant2

Diz çekişi

Bandı ayaklarınıza yukarı bakacak şekilde geçirin. Dizini göğsünüze çekin. Ayağı başlangıç konumuna geri getirin. Diğer bacak ile dönüşümlü olarak devam edin.

bant8

Kol germe

Bileklerin etrafına bandı yerleştirin. Bilekleri omuzların, kalçaların kare ve çekirdek nişanlı yüksek bir tahta pozisyonda başlayın. Kalçalarını düşük tutarak diz çökün. Üst vücudu ve göğsü zemine indirirken kolları geniş açın. Sonra eski haline getirin. Tekrar edin.

bant5

Sporda 2016 Böyle Geçti – 4

Uzun Bir Yaşam İçin 5 Egzersiz