in

Sizin Efsaneniz Hangisi?

Spor ayakkabı üreticileri artık ürünlerini yalnızca bir ayakkabı değil bir sanat eseri olarak tasarlıyor. Yeni çıkan modeller birbirinden güzel ve etkileyici. Bu ayakkabıların Türkiye’de satışa çıkmalarını beklerken biraz onlardan bahsedelim dedik.

Puma, ilk kez 1983’te ürettiği California modelinin bu kırmızı-beyaz versiyonuyla retro tarzını yeniden canlandırmış. Dış yüzeyinin çoğunu kaplayan ağ dokusuyla daha fazla nefes alan Puma California’nın nubuk topuğu ekstra güçlendirilmiş.

İnceliği ve şıklığı ile görenleri kendine hayran bırakacak bir ayakkabı.

Nike da retro tarzını seven ve başarılı örneklerini üreten markalardan birisi. Nike Air Jordan 1 Retro, orijinal Air Jordan tasarımından yola çıkarak, siyah gövdeye kontrast beyaz dikişler, bilek ve bağcıklarda kullanılan fosforlu sarı, mavi Air Jordan ve Nike logosu ile oldukça dikkat çekici bir model yaratmış. Basketbolun efsane isminden ilham alarak yaratılmış ayakkabının kendisi de efsane olma yolunda.

Retro akımını göz ardı etmeyen bir marka da Converse… Kortlarda Converse rüzgarının estiği 70’lere gönderme yapan Converse Star Player Sock, sokakta çokça görmeye alışık olduğumuz tasarımının üzerine eklediği uzun bilek kısmı ile klasik ruhunu kaybetmeden yepyeni bir görünüm elde etmiş. Converse hayranlarının yolunu gözleyeceği bir model kesinlikle…

Peki sizin efsaneniz hangisi? Bu üç yeni modelden hangisine sahip olmak istersiniz?

Sizi Anlayan Bir Koşu Ayakkabısı

Serena Williams ABD Açık’ta da Yok