Menu
in

Spor Kıyafet Seçimleriyle Tarzını Gösteren Kadın: Prenses Diana

Galler Prensesi Diana veya nam-ı diğer adı ile Lady Di, 90’lı yılların en güçlü stil ikonlarından biri olarak tüm dünyaya ilham olmuştur. Üzerinden yıllar geçse de günümüzde hâlâ ilham olmaya devam eden Diana’nın eşsiz tarzında zamansızlığın özü saklıdır. Lady Di’nin özellikle Prens Charles’tan ayrılmasından sonra benimsediği eşsiz spor-şık stili ile bugün de hem ünlülere hem de moda tutkunlarına ilham olan güçlü bir tarzı yansıtır. Siz de klasik ve çağdaş arasında zamanı alt üst eden bir denge kuran Diana’nın sportif-şık kombinlerini günümüze taşımak için aşağıdaki stil önerilerinden ilham alabilirsiniz.

Prenses Diana Hayatı

Tam adı Diana Frances Spencer olan Lady Di, 1 Temmuz 1961 yılında İngiltere’de aristokrat bir ailede dünyaya gelmiştir. 1982 yılında 32 yaşındaki Prens Charles ile nişanlanan Diana, o günden itibaren tüm dünyanın gözlerinin üzerinde olduğu bir figür haline geldi. Londra’daki St Paul Katedrali’nde gerçekleşen düğün, tüm dünyada milyonlarca insanın şahitlik ettiği bir tören oldu.

80’lerin kıdemli bir kraliyet mensubu olarak kraliyet ailesine giriş yapan “Halkın Prensesi”  bağımsız aktivist kişiliği ile tüm dünyanın sempatisini kazanmış bir figür haline geldi. Lady Di, 31 Ağustos 1997 yılında Paris’te bir trafik kazasında hayatına gözleri yumdu. Ancak üzerinden yıllar geçmesine rağmen giydiği her kıyafet ile dünyanın dört bir yanındaki kadınlar için ilham kaynağı olmaya devam ediyor.

Prenses Diana’nın Kıyafet Seçimleri

Prenses Diana kıyafetleri ile tüm dünyada gerçek bir moda ikonu haline gelmiş en unutulmaz isimlerin başında yer alır. Sıcak gülümsemesi ve şefkati ile olduğu kadar kullandığı cesur renkler, güçlü parçalar veya kıyafetleri ile aracılığıyla mesaj göndermesi onun stilinin temelleridir. Bir gece muhteşem bir balo elbisesi içerisinde boy gösteren Diana, bir sonraki gün oversize sweatshirt ve tayt ile son derece avangart bir kombine imza atma yeteneğine sahiptir. Lady Diana elbiseleri ile cesur ve sofistike bir şıklık içerisinde zarafetini her daim korumuştur.

Lady Di, Prens Charles’ın sadakatsizliğine güçlü bir mesaj olarak tüm dünyada “intikam elbisesi” şeklinde hatırlanan ikonik siyah straplez elbisesi adeta hafızalara kazınmıştır. Prenses Diana elbiseleri ile olduğu kadar zamanın ötesinde spor-şık seçimleriyle de trend belirleyicilere ilham olmuştur. Kot pantolon ve kadın sweatshirt gibi gündelik görünümleri blazer ceket ve kovboy çizmesi ile yükseltmesi Diana’nın benzersiz stilinin eserleridir. Casual kıyafetleri çağdaş ve eklektik bir tarzda yorumlayan Diana, klasik pantolonlu takımlar ve fırfırlı elbiseler içerisinde de son derece sofistike görünmeyi başarmıştır.

Prenses Diana ve Biker Tayt

Prenses Diana giyim tarzı ile atletik kombinler açısından kesinlikle en orijinal stil ikonlarından biri olarak nitelendirilebilir. Biker kadın tayt modellerinin baş rolde olduğu Lady Diana kıyafetleri olarak hafızalara kazınan bu sportif ve şık stil, günümüzde Hailey Bieber gibi moda ikonlarına dahi ilham vermeye devam eder. Lady Di’nin biker tayt ile oluşturduğu sportif estetiğine nasıl hakim olabileceğinize dair stil ipuçlarını aşağıda bulabilirsiniz:

  • Oversize Sweatshirt: Lady Di bir spor hayranı olduğu için üzerinde Virgin Atlantic gibi takımların logolarının basılı olduğu sweatshirtleri sıklıkla tercih ediyordu. Bu yüzden Prenses Diana tayt kombinlerini günümüze taşımak istiyorsanız oversize kesim sweatshirt modelleri mutlaka listenizde yer almalıdır. Siz de renkli biker tayt modellerini kontrast tonlarda şık logolu sweatshirt modelleri ile giyebilirsiniz.
  • Chunky Spor Ayakkabı: Diana’nın tüm ikonik biker tayt görünümlerinin bir diğer vazgeçilmezi kalın tabanlı kadın spor ayakkabı modelleri olmuştur. Genellikle beyaz tonlarda seçtiği kalın tabanlı sneaker modelleri abartısız ve ultra konforlu bir tarzı temsil eder. Diana’nın stilinden ilham almak için chunky spor ayakkabıları gardırobunuza ekleyebilirsiniz.
  • Spor Aksesuarlar: Lady Di, atletik tarzı güçlendirmek için her türlü spor aksesuarı tercih etmiştir. Beyzbol şapkaları, spor soket çoraplar ve büyük çanta modelleri Diana’nın sportif estetiğinin ayrılma parçalarıdır. Diana gibi zahmetsizce atletik ve şık görünümlere imza atmak için sportif aksesuarları kombinlerinizde kullanmalısınız.

Siz de Prenses Diana’nın spor-gündelik tarzını beğeniyorsanız tüm atletik parçaları Barcin.com ayrıcalıkları ile satın alarak onun benzersiz kombinlerini günümüze taşıyabilirsiniz!

Yorum Yazın

Exit mobile version