in

Spor Tarz Yaratmanın Yolları

Bilindiği gibi, spor ekipman ve aksesuarları belirli bir teknik amaca hizmet eder. O da ilgili sporun daha konforlu, güvenli ve sağlıklı yapılabilmesidir temelde. Basketbol ayakkabısının bileği sarması bundandır mesela. Ancak bu giysi ve ekipmanlar zamanla sporcular dışında geniş kesimlerin de tercih ettiği başlıca unsurlar haline geldi ve spor tarz oluştu. Çünkü bu giysi ve aksesuarlar klasik ya da casual denen günlük giysilerle kıyaslanamayacak ölçüde rahatlık sağlıyor. Ancak kabul etmek gerekir ki artık bu giysiler günlük hayatta, dahası iş hayatında bile trend halini aldı.

Kıyafet zorunluluğu olmayan mesleklerde, bu iş ortamları adeta spor defilesine dönüyor! Hatta bu giysi ve aksesuarların şık olmak gibi bir temel iddiası olmamasına rağmen, spor giyinip cool, şık hatta seksi olabilmek işten bile değil. Peki spor bir tarza sahip olmanın olmazsa olmazı neler? Bir göz atalım:

T-shirt/Sweatshirt

sweatshirt

 

Yazın t-shirt, ilkbahar ve sonbaharda ise sweatshirt, üst kısım için olmazsa olmaz parçalardan! Bunların sınırsız çeşitliliği de kişinin tarzını yaratmasında etkin. Örneğin renk, baskı ya da kesim tarzı ile milyonlarca çeşit bulmak mümkün. İyi tercihlerle sıradanlıktan kurtulmak hiç zor değil.

Yağmurluk, rüzgarlık / spor mont

ceket

Özellikle yaz dışındaki ılık zamanlarda ve yağmurda gerek hafiflikleri gerekse tarzları ile rüzgarlık ve yağmurluklar spor tarzın vazgeçilmezi. Kışın ise malzemesi daha sıcak tutan ve “yeni nesil” teknolojik kumaş ve tasarımlarıyla her koşulda sıcak tutmayı başaran modeller sizi mutlu edecektir.

Çanta

spor-canta

Postacı, sırt, omuz… Bu türlerden hangisi size uygun? En beğendinizi, trendleri de unutmadan seçin ve gövde kısmını böylece tamamlayalım.

Eşofman

esofman

Açık ya da kapalı mekanlarda günün ev konforunda geçmesini sağlayacak ve her an spor salonundan çıkmış havası yaratacak bir giysi! Gri elbette bu tarzın vazgeçilmez rengi. Ancak kendi özgüveniniz ve beğeninize, kombinasyonunuza göre fosforlu bir turuncuya kadar ilerleyebilirsiniz!

Spor ayakkabı

spor-ayakkabi

Belki de en önemli seçim tam da burası… Ayaklarımız gün boyu vücudumuzu taşıyor ve yükleri hayli ağır. Doğru bir ayakkabı seçmezsek damat kundurasından daha fazla rahatsızlık vereceğine kesin gözüyle bakabilirsiniz. Yürüyüş için üretilen modeller başta olmaz üzere, bu tarz için her spor ayakkabısını deneyebilir, alternatifler oluşturabilirsiniz. Elbette giydiğiniz alt giysinin paçalarının modeli de ayakkabı seçiminde önemli. Lastikli bir paçada, dar ve uzun bir ayakkabı hoş durmayabilir.

Şapka / Bere

bereTarzını oluşturdunuz ama nedense bir şey eksik! Bu his varsa aksesuarlara gelmiştir sıra. Çünkü aksesuar, asıl giysinin ve tarzın altının çizilmesi, öne çıkarılmasıdır. İyi bir beyzbol tarzı şapka bütün tarzınızı ortaya çıkarabilir. Ancak mevsime uygun, doğru bir malzemeyle üretilmiş olmasına ve kalıbına dikkat edin. Herkeste durduğu gibi durmuyor, diyorsanız, muhtemelen ürün tercihinde hata yapıyorsunuz. Bu da genellikle merdivenaltı ürün tercihinden kaynaklanıyor. Çünkü dikim, kalıp ve malzeme aksesuarda son derece önemli.

Bu kadar uğraşıp tarzımızı yaptıktan sonra hava soğuk diye başımıza örgü ve ponponlu bere geçirmeye kalkarsak bütün emek boşa gider! Hem spor tarzınızı destekleyecek hem de sıcak tutacak daha başka alternatifler mevcut. Bir spor mağazasına göz atın, çok çeşit bulacaksınız. Ancak bunların daha esnek yapıda olduğunu ve başınıza sımsıkı geçeceğini unutmayın. Yani kötü bir ürün ikinci gün kafanızdan uçup gidebilir!

Saç bandı/boyunluk

bant

Şapka kadar önemli bir aksesuar. Ve seçimleriniz de yine şapkadaki gibi hassas olmalı. Doğru ürün! Başınızda bir havlu, boynunuzda bir atkı ile dolaşıyor gibi görünmeniz mümkün!

Ketojenik Beslenme ve Ketojenik Diyet

Ketojenik Diyet Nedir?

Dünyanın En Çok Kazanan Kadın Sporcuları