Menu
in

Şu Sıralar Takip Etmeniz Gereken 8 Kadın Sporcu

Sporcu kadınların gündelik hayatlarını nasıl ve ne şekilde yaşadıklarını konu alan ve izleyen herkese ilham veren Nike reklamı harika çekimlerinin yanı sıra “Bizi böyle bilin” mesajı ile spor yapmayı seven tüm kadınları ve kadın sporcuları selamlamıştı. Türkiye ve dünya çapında her yıl birbirinden başarılı sayısız kadın sporcunun hikayesini duyuyoruz. 8 Mart Kadınlar Günü’nde mutlaka takip etmeniz gereken 8 kadın sporcu listesine buyurun.

Candace Parker

Henüz birkaç hafta önce Fenerbahçe ile anlaşan WNBA efsanesi Candace Parker, kadın basketbol dünyasının en başarılı ve deneyimli isimlerinden biri olarak da biliniyor. Los Angeles Sparks’ta 2008’de başlayan kariyerinde her yıl daha da başarılı bir şekilde ilerleyen Candace Parker’ın ismini yakında daha da sık duyacaksınız.

Hope Solo

Amerika tarihinde en çok izlenen futbol maçı olma özelliği taşıyan 2015 FIFA Kadınlar Dünya Kupası finalinde, Amerika ile Japonya karşılaşmıştı. Üçüncü kez Dünya Kupası’nı evine götüren Amerika’nın en çok konuşulan oyuncularından olan Hope Solo, ayrıca, turnuvanın “En İyi Kaleci”si ödülüne de layık görülmüştü. Amerika’da son birkaç yılda yükselişe geçen kadın futbolundaki en dikkat çeken isimlerden biri Hope Solo.

İpek Soylu

Birçok spor dalında olduğu gibi teniste de her sene birçok başarılı yerli sporcuyla karşılaşmaya devam ediyoruz. Son yıllarda özellikle uluslararası alandaki karşılaşmalarını takip ettiğimiz isimlerden biri haline gelen İpek Soylu, daha fazlasını da izleyeceğimizin sinyallerini veriyor. İpek Soylu, son olarak geçen hafta Malezya’da gerçekleşen WTA turnuvasında çiftlerde Elise Mertens ile birlikte yarı finale çıkmıştı.

Katie Ledecky

Time’ın her sene yayınladığı ve seneye damgasını vuran yüz kişiye yer verdiği Time 100 listesinde yerini alan Katie Ledecky, aynı zamanda bu listeye giren en genç (18) isim olma onurunu da yaşamıştı. 2013 yılından bu yana yüzme dünyasında en dikkat çeken sporcuların başında gelen Ledecky, serbest yüzme dalındaki rekorların büyük bir bölümünü de elinde tutuyor. Amerikalı Katie Ledecky, şu ana dek tam 13 kez dünya rekoru kırdı.

Blanka Vlasic

Geçen sene Brezilya’da düzenlenen Olimpiyat Oyunları’nda en çok konuşulan isimlerin başında gelen yüksek atlamacı Blanka Vlasic, hem fiziği hem de hırsı ile dikkat çekmiş ve birçok sporcuya ilham vermişti. Hırvatistan’ın en başarılı sporcuları arasında gösterilen Vlasic’in başarılı kariyerinin arkasındaki isim ise hem antrenörü hem de babası olan eski dekalet Josko Vlasic.

Allyson Felix

Kısa sürede atletizm denince akla ilk gelen sporculardan biri haline gelen Allyson Felix, 100-200 ve 400 metrede Dünya Şampiyonası ve Olimpiyat Oyunları’nda en çok izlenen isimlerden biri de olmuştu. Amerika Milli Takımı’nda da yer alan Felix, kazandığı altı Olimpiyat şampiyonluğu ile tarihteki bunu başaran ilk kadın sporcu olma unvanını taşıyor.

Sabine Lisicki

Tenis dünyasının yükselen isimlerinden olan Alman tenisçi Sabine Lisicki, 2009’da profesyonel olmasının ardından WTA tarihinden birçok deneyimli ismi, beklenmedik zamanlarda yenerek adını spor dünyasına duyurmuştu. Lisicki özellikle 2015’e dek elinde tuttuğu bir maçta 27 servis sayısı kazanma rekoru ile de hatırlanıyor.

Jordan Larson

Eczacıbaşı VitrA’da forma giyen Amerikalı sporcu Jordan Larson, son birkaç yıldır hem Türkiye’de hem de yurt dışında en çok dikkat çeken voleybolcuların başında geliyor. Geçtiğimiz yıllarda sık sık katıldığı turnuvaların “En Değerli Oyuncu” ödülüne layık görülen Jordan Larson, Eczacıbaşı VitrA ile birlikte 2015 ve 2016 yıllarında üst üste Dünya Kulüpler Şampiyonluğu da yaşamıştı.

Yorum Yazın

Exit mobile version