Menu
in

Yaza Kadar Forma Girmek için Egzersiz Önerileri

egzersiz önerileri

Yaza formda girmek isteyenler burada mı? Bu yazı sizin için! Doğanın uyanışını izlediğimiz bahar ayları, yaz mevsiminin yaklaştığını müjdelerken; kış aylarının rehavetine kapılıp kaybettiğimiz vücut formunu geri kazanmanın tam zamanı! Isınan havaları ve parlayan güneşi sahil kenarında koşu egzersizleriyle kutlayın veya spor salonunu ziyaret etme sıklığınızı artırın; hiç fark etmez. Favori egzersiz türünüz ne olursa olsun; şimdi ona daha sıkı sarılmak için en doğru zaman. Geçen sene giydiğiniz bikininin içine girememekten korkmanıza veya en sevdiğiniz kot pantolonunuzu gözden çıkarmanıza hiç gerek yok. İşte yaza formda girmenizi ve hatta ideal vücut formunuza kavuşmanızı sağlayacak egzersiz önerileri

  • Trekking

Trekking, şüphesiz ki bahar aylarına en çok yakışan egzersiz türlerinden biridir. Doğanın yeşile döndüğü, hayvanların kış uykusundan uyanıp antrenmanlarınıza eşlik ettiği bahar mevsimi, uzun doğa yürüyüşleri için en uygun zamanlardan biri olarak öne çıkıyor. Şehir stresinden uzakta ve genelde grup halinde yapılan bu etkinlik, yalnızca vücudunuzun tüm kaslarını çalıştıran etkili bir egzersiz türü değil; aynı zamanda sosyalleşmeyi sağlayarak kolektif spor bilinci kazandıran egzersizlerden biri olarak tanımlanıyor.

Siz de bir yandan yaşadığınız şehre yakın doğal güzellikleri keşfetmek bir yandan da kendinizle ortak ilgi alanına sahip insanlarla tanışmak istemez misiniz? O halde şehrinizdeki trekking gruplarını ve rotalarını keşfetmek için harekete geçin!

  • Yoga 

Tüm negatif elektriğinizi doğaya teslim etmek mi istiyorsunuz? Yoga sizin için biçilmiş kaftan. Üstelik bunun için spor salonlarına sıkışmanıza da hiç gerek yok. İhtiyacınız olan tek şey yoga matı ve tercihinize göre yoga ekipmanları. Matınız ve ekipmanlarınız yanınızda olduğu sürece doğanın dört bir köşesi size yoga stüdyosu olabilir.

Vücut ağırlığı kullanılarak yapılan yoga egzersizleri, vücudun tüm kaslarını etkili bir şekilde çalıştırmasının yanı sıra zihinsel bir arınma yöntemi olarak da ilgi görüyor. Siz de zihin ve beden sağlığına olumlu etkileri olan bu egzersiz türünü denemek istiyorsanız matınızı kapın ve doğayla buluşmak için yola çıkın.

  • Bisiklet 

Güneş ışınları daha dik açıyla vücudumuzu ısıtmaya başladığında bisikletlerin kilitlerini açmanın da tam zamanı! Bacak ve kalça kasları başta olmak üzere tüm vücut kaslarını güçlendiren bisiklet egzersizinin etkili yağ yakımından metabolizmayı hızlandırmaya kadar pek çok faydası bulunuyor. Bisiklet, yalnızca etkili bir antrenman yöntemi değil; aynı zamanda vücudu stresten arındırıp zihin sağlığını da olumlu etkileyen bir tür terapidir.

O halde bisikletinizi alın ve sokakları keşfederek pedallamaya başlayın. Eğer yaşadığınız yer bisiklet kullanımına uygun değilse evinize bir kondisyon bisikleti alabilir ve formunuza kavuşmak için geri saymaya başlayabilirsiniz.

  • Yürüyüş

Dünyanın en eski ve maliyetsiz egzersiz türlerinden biri: Yürüyüş… Günde kaç adım attığınızı saymayı hiç denediniz mi? Peki 2 bin adımın kilo aldırmadığı, 6 bin adımın uzun yaşattığı, 10 bin adımın ise zayıflattığı rivayetini duydunuz mu? Günlük olarak attığınız adım sayısı elbette önemlidir. Fakat yürüyüşünüzün temposu ve tekniği de egzersizin sonuç vermesi açısından son derece kritiktir. Kollarınızı dahil etmediğiniz bir yürüyüş egzersizi, komple bir vücut antrenmanına ulaşmaktan sizi alıkoyacaktır. Yürüyüş tekniğinizi geliştirin, spor ayakkabılarınızı giyin ve en yakın parkın yolunu tutun.

Yaz mevsimi yaklaşırken vücudunuzu kış uykusundan uyandırmanız ve metabolizmanızı hızlandırarak zihinsel ve bedensel yönden güçlenmeniz şart. Hangi egzersizle forma gireceğinize karar verdikten sonra ilk iş Barcin.com‘u ziyaret etmek ve gardırobunuzu egzersiz seanslarınıza hazırlamak. Şimdi siparişinizi oluşturun ve yaza formda girmek için ilk adımı atın!

Yorum Yazın

Exit mobile version