in

Yoga Yaparken Nasıl Giyinilmeli?

Yoga yapmak, stres faktörlerinin arttığı günümüz dünyasında rahatlamak için sıklıkla tercih edilen bir seçenektir. Hem fiziksel hem de ruhsal sağlık açısından fayda sağlayan yoga, birbirinden şık ve konforlu Nike kıyafetleri ile daha da keyifli hale gelir. Esnek ve rahat tasarımlara sahip Nike giyim ürünleri, hareket özgürlüğünüzü kısıtlamadan yaptığınız egzersizden tam verim almanızı sağlar. Teri emen kumaştan üretilmiş Nike yoga kıyafetleri ile rahatlık ve özgürlük hissiniz asla azalmaz.

En kaliteli spor giyim ürünlerini beğeninize sunan Nike, yoga maceranızda da yanınızda yer alır. Siz de en popüler Nike kıyafetlerinden beğeninize uygun olanı satın alarak şık ve konforlu hissedebilir, yoganın tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Yoganın Faydaları Nelerdir?

İş hayatı, ev işleri ve gündelik koşuşturmalar derken herkes belli bir oranda strese ve baskıya maruz kalır. Siz de üzerinizdeki bu baskının hafiflemesi için bir çıkış yolu arıyorsanız yoga sizin için biçilmiş kaftan olabilir.

Yoga Yaparken Nasıl Giyinilmeli

Kökeni yaklaşık 50.000 yıl öncesine dayanan yoga, ilk olarak Hindistan’da ortaya çıkan bir felsefi akımdır. Bu felsefe temel olarak bedeni, zihni ve ruhu çalıştırmak üzerine kuruludur. Bugün de aynı amaçla sıklıkla tercih edilen yoga sayesinde tepeden tırnağa ferahlamanız ve sağlığınızı korumanız çok daha kolay olur.

 • Yoganın en temel amacı zihni arındırmak ve tazelemektir. Sessiz ve yalnız yapılan bir aktivite olduğu için yoga sırasında sakinleşir ve dinginleşirsiniz.
 • Yoga sayesinde kendinizi daha iyi tanırsınız. Kendinizle başbaşa geçirdiğiniz yoga seansları boyunca kendinizi dinler, sorunları analiz eder ve çözüme kavuşursunuz.
 • Bu pratik, bir yandan da iç huzuru bulmanızı sağlar. Kötü enerji ve duygulardan arınarak daha pozitif olmanıza katkı sağlar.
 • Pozitif enerji veren bir egzersiz türü olduğu için öz güveni ve öz saygıyı arttırır.
 • Stresi ve strese bağlı uyku problemlerini azaltır.
 • Yoga; temel olarak esnemeler ve gevşemeler üzerine kurulu bir egzersiz türüdür. Doğru esneme hareketleri sayesinde omurganız güçlenir, kaslarınızdaki baskı hafifler.
 • Güçlü ve esnek bir omurga yaratarak ağrıları azaltır, duruş bozukluğunu giderir.
 • Esnekliğin yanı sıra dengeyi de arttırır.
 • Vücuttaki tüm kasları çalıştırdığı için fiziksel olarak güçlenmenizi sağlar. Gündelik yaşantıda çok fazla çalıştırılmayan kalça, sırt ve karın kaslarınızı çalıştırır. Kas kütlenizi arttırır, kaslarınızı esnetir ve güçlendirir.
 • Sindirim sistemini düzenleyerek kilo vermenize yardımcı olur.
 • Doğru ve düzenli şekilde yapılan yoga, kalp sağlığı için de oldukça faydalıdır.
 • Nefes alışverişinizi düzenler. Bu da akciğerlerinizi geliştirir, nefes kapasitenizi arttırır ve kalp ritminizi düzenler.

Yoga Yaparken Kıyafet Seçimi Nasıl Olmalı?

Yoga Yaparken Nasıl Giyinilmeli

Yoga; hem bedeni hem ruhu hem de zihni aynı anda rahatlatmaya dayanan bir egzersizdir. Bu nedenle yoga kıyafetleri de oldukça rahat olmalıdır. Çok sayıda esneme hareketi içerdiği için bu hareketleri yapmanızı engellemeyecek giyim ürünlerini tercih etmelisiniz. Nike spor kıyafetleri ile yoga yaparken hem şık hem rahat olabilir; her bir hareketi, özgürlüğünüz ve konforunuz kısıtlanmadan tamamlayabilirsiniz.

Yoga için kıyafet seçimi yaparken temel olarak şunlara dikkat edebilirsiniz;

 • Öncelikle nefes alabilen kumaşlar, her spor kıyafetinde olduğu gibi yogada da oldukça önemlidir. Teri emen yapısı, rahat kesimleri ve şık tasarımları ile birçok modeli bulunan Nike tişörtler, yoga seanslarınız sırasında en büyük yardımcınız olur.
 • İsterseniz iç giyim isterseniz de tişört yerine, yoga için özel olarak kullanılan büstiyerlerden faydalanabilirsiniz. Daha rahat bir yoga için seçtiğiniz büstiyerin dikişsiz ve esnek olmasına dikkat etmelisiniz. Nike büstiyer modelleri arasından ince veya kalın askılı, yüzücü yaka ya da çapraz askılı olanlardan zevkinize uygun olanı seçebilir, egzersiziniz boyunca rahat ve özgür hissedebilirsiniz.
 • Alt giyimde esnek ve nefes alabilen kumaşlardan üretilmiş yoga taytları kullanmak en doğru seçimdir. Bu özel tasarım taytlar egzersiz sırasında sizi kısıtlamaz, hareketlerinize uyum sağlayarak veriminizi arttırır. Nike tayt modelleri arasından ister uzun ister kısa olanları tercih edebilirsiniz.

birbirinden özel ve konforlu yoga giyim ürünlerini Barcin.com’da bulabilirsiniz. Siz de hem bedeninizi hem de ruhunuzu rahatlatmak, esnek bir vücut kadar rahat da bir zihin sahibi olmak istiyorsanız, yoga yaparken kullanabileceğiniz onlarca Nike giyim ürününden beğendiğinizi hemen sipariş edebilir, güvenilir ve keyifli alışverişin tadını çıkarabilirsiniz.

Kilo Verme Egzersizleri

Kilo Verme Egzersizleri

Takım Elbise Altına Giyilebilecek Nike Ayakkabı Modelleri

Takım Elbise Altına Giyilebilecek Nike Ayakkabı Modelleri