in

Yüzden Kilo Verme İpuçları

Bir çok kişi vücudundaki fazlalıklardan şikayet eder ve bunun için egzersiz yapmaya başlar. Egzersiz ve doğru beslenmeyle genellikle vücudun belirli kısımlarından eşit şekilde yağ yakılır. Ancak toplu bir yüz yapınız varsa ve yüzünüzden kilo vermek istiyorsanız vücut egzersizleri her zaman istediğiniz etkiyi yaratamayabilir. Özellikle yuvarlak yüze sahip olanların tercihi olan yüzden kilo verme için kardiyo, yüz yogası, doğru nefes alma teknikleri ve protein ağırlıklı beslenme gibi yöntemler denemek mümkün. Peki, yüzden kilo verme nasıl olur? Gelin yüzden kilo verme konusunda merak edilen konu başlıklarını birlikte inceleyelim.

Yüzden Kilo Verme Yöntemleri

Vücudunuzun yanı sıra dolgun yüz hatlarınızın da incelmesini ve oval şekil almasını istiyorsanız yüzünüzden kilo vereceğiniz yöntemleri deneyerek başarılı sonuçlar alabilirsiniz. İşte yüzden kilo verme yöntemleri:

  • Kardiyo yapın: Yüzünüzde yer alan fazla yağ tabakası çoğu kez vücuttaki fazla yağlanma sonucu oluşabilir. Vücudunuzdan yağ kaybetmek hem yüz hem de vücudunuzun gözle görülür oranda incelmesine imkan tanır. Aerobik ve kardiyo egzersizleri yağ yakmak için en fazla tercih edilen yöntemlerdir. Günde 20-40 dakika arası kardiyo egzersizler yaparak yağ yakımı gerçekleştirebilirsiniz.
  • Bol su için: Su içmek birçok açıdan vücut için hayati öneme sahip. Su aynı zamanda tok hissetmeye ve gün boyu açlığı dengelemeye yardımcı olur. Su içerek yaktığınız yağları da vücudunuzdan daha kolay şekilde atabilirsiniz.
  • Karbonhidratı kısıtlayın: Rafine karbonhidrat grubu ürünleri fazla tüketmek vücutta yağlanmaya ve kilo almaya neden olur. Kan şekerini hızla yükselten ve indiren karbonhidratlar daha çabuk acıkmaya yol açar. Beslenme rutininizde karbonhidratı sınırlandırarak daha hızlı kilo verebilirsiniz.
  • Protein ağırlıklı beslenin: Protein ağırlıklı ürünler kaslarınızın gelişmesine destek olabilir ve fazla yağları daha kolay yakabilirsiniz. Beslenme düzeninizi et, salata ve baklagiller yönünden zengin şekilde düzenlemek yağ yakımına katkı sunar.
  • Uyku düzenine önem verin: Düzenli bir uyku rutini kilo vermeyi destekleyici özelliktedir. Yetersiz uyku vücuttaki stres ve kortizol seviyesini yükselterek kilo alımına yol açar. Günde en az 7-8 saat uyumaya özen gösterin.

Yüzde Yağ Yakma Teknikleri

Sağlıklı kilo verme yöntemlerini hayatınıza adapte ettikten sonra yüzünüze özel yağ yakma tekniklerini öğrenerek ideal yüz hatlarına kavuşabilirsiniz. Aşağıda yüzünüzü inceltmek için uygulayabileceğiniz teknikleri bulabilirsiniz:

  • Yüz yogası: Yüz yogası yüzü sıkılaştırma ve inceltme amacıyla tercih edilen bir teknik. Özellikle yanak ve çene hareketleri yaparak yüzünüzü daha sıkı bir forma kavuşturabilir, yüzünüzün ince görünmesini sağlayabilirsiniz. Yüz yogasından sonuç almak için düzenli uygulama yapmak şart.
  • Doğru nefes alma: Nefes almak hayatta kalmak için sürekli gerçekleştirilen eylemlerden biri olsa da çok az kişi doğru nefes alma tekniklerini uygular. Doğru nefes almak yüzü sıkılaştırmak için de kullanılan bir yöntem. Nefesinizi burundan alıp ağzınızdan vermeye odaklanın. Nefes alırken yanaklarınızı şişirmek, daha sonra ağızdan nefes vermek işinize yarayabilir.
  • Dudak büzme: Yüz inceltme egzersizleri arasında bulunan dudak büzme hareketi için dudaklarınızı U şeklinde tutup sonra serbest bırakın. Hareket esnasında başınızı yukarı doğru gerip gevşetmek gıdı bölgenizin toplanmasına destek olur.
  • Sakız çiğneme: Sakız çiğneyerek gıdı ve çene kemiğinizde yer alan yağları yakabilirsiniz. Düzenli olarak sakız çiğnemek yüzünüzün incelmesinde rol oynar.
  • Koyu renk allık sürme: Kadınların günlük hayatta tercih edeceği bazı makyaj hileleri yüzü daha ince göstermede etkili. Bunlardan biri de koyu renk allıklar. Cilt tonunuzdan 1-2 ton koyu renkte seçeceğiniz allıklarla daha ince yanaklara kavuşabilirsiniz.

Siz de yüzünüzü daha ince bir forma kavuşturmak için yukarıdaki önerileri deneyebilirsiniz. Kardiyo egzersizleri yaparken kaliteli spor giyim ürünlerine sahip olmak için Barcin.com koleksiyolarına göz atabilir, beğendiğiniz ürünleri hemen sipariş verebilirsiniz.

https://icerikbulutu.com/UserFiles/ImageApi/View/IB_API_P_3096664.jpg

Renkli Spor Ayakkabılarıyla En İyi Kombinler

Kolajen Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Kolajen Çeşitleri