in

12 Dev Adam’ın Kupa’da Şansı Ne?

Dünya Basketbol Şampiyonası’na sayılı gün kaldı. 28 Ağustos’ta başlayacak olan şampiyonanın ev sahibi olarak milli takımımızdan da çok şeyler bekliyoruz. Türk seyircisinin bu tip organizasyonlara “milli mücadele” bakışıyla yaklaştığını düşünürsek taraftarların turnuvaya ilgi göstermesi halinde tribünlerde çok renkli ve şenlikli görüntüler ortaya çıkacaktır. Eğer 12 Dev Adam başarılı bir iki maç çıkarırsa bu seyirci desteği takıma büyük avantaj sağlar ve rakip üzerinde de baskı kurmamıza yardımcı olur. Tam tersi olur da milli basketbolcularımız başarısız olurlarsa da bu kez stat onlar için cehenneme dönüşebilir.

Bu büyük şampiyona öncesinde hazırlık amacıyla Dünya’nın pek çok yerinde pek çok turnuva düzenlendi. Böylece Dünya Kupası’nda mücadele edecek takımlar kendilerini deneme şansı buldu.

İstanbul’da bu yıl Basketbol Federasyonu tarafından ilk kez düzenlenen adidas İstanbul Cup’ta İran, Sırbistan ve Yeni Zelanda ile karşılaşan millilerimiz bu turnuvada İran ve Yeni Zelanda’yı yenip Sırbistan’a yenilerek 2. olmuştu. Ardından Beko Supercup’a katılmak üzere Almanya’ya giden Millilerimiz Hırvatistan, Litvanya ve Almanya ile oynadığı maçların üçünü de kaybederek dördüncü oldu. Dünya Kupası öncesi Milli Takımın önünde son bir turnuva kaldı. 21-23 Ağustos’ta Ankara’da oynanacak olan Efes Pilsen World Cup 9…

Efes Pilsen World Cup 9’da Arjantin, Kanada, Lübnan ve Türkiye mücadele edecek. Bu turnuvada elde edilecek sonuç Milli Takımın Dünya Kupası’ndaki olası başarısına dair ipucu verebilir.

Sizce 12 Dev Adam Dünya Basketbol Şampiyonası’nda ne yapar?

Yaz Sıcaklarında Spor ve Su

Sizi Anlayan Bir Koşu Ayakkabısı