in

400 Kalorilik Starlar

Beslenme uzmanları da söyler, anneler de… Aman kahvaltıyı atlamayın! Kahvaltı günün en önemli öğünü. Çünkü metabolizmanızın uyanmasını sağlıyor. Gün boyunca kan şekerinizin dengesini düzenleyen de doğru bir kahvaltı. 

Vücut denen makine kendini kahvaltıya göre, daha doğrusu yaptığınız kahvaltının kalitesine göre ayarlıyor. Kahvaltının kalori durumuna göre metabolizma ya yavaşlıyor, ya hızlanıyor. İdeal olan 300 ila 500 kalori arasındaki kahvaltı. Bu ikisinin arasında 400 var! Yani meşhur 400 kalori efsanesi buradan geliyor. Fiziğine, bedensel sağlığına dikkat eden ve sportmen bir yaşamı elden bırakmayan dünya starları da 400 kalorici! Mesela kimler? Kahvaltıda ne yer ne içerler? Bir bakalım.

Amber Heard

amberheardy

400 kaloriyi hayatının, daha doğrusu sabahlarının merkezine koyanlardan. Tam bir yumurtacı! Bazen mantarlı, bazen sade tercih ediyor. Küçük bir dilim peynir ve bazen salatalık, biber gibi sebzeler de tabağın süsü! Hesapladık: 430 kalori…

Ashley Greene

ashleygreene

Probiyotik yoğurtsuz günü geçmeyen bir isim. Bazen de protein pankekleri tercih ediyor. Uzun süre tokluk için bunları şart görüyor. Bu basit görülen menülere borçlu fiziğini. Çünkü yağ yakmayı kolaylaştıran, metabolizmayı bu yönde formatlayan yiyecekleri tercih ediyor.   

Freida Pinto

freidapinto

Kuşağının temsilcisi. Klasik anlamda bir kahvaltı tanımıyor. Kendi hazırladığı muzlu süt (bir muz, yarım kaşık bal, biraz ceviz ya da fındık…) daha blender’dayken heyecanlanıyor. Severek yapılan bir kahvaltıysa menüde ne olduğunun önemi yok. Çünkü 400 kalori!

Zac Efron

zacefron

Setlerde müsli yemeye alışmış. Böylece hem hızlı kahvaltı hem de fit olmak mümkün. Yağsız sütün içine 2 çorba kaşığı çilekli müsliyi tercih ediyor. Çilek de olmazsa olmazı. 4-5 çilekten zarar gelmez, at içine. Ama çilekler portakal kadar olmasın. 400 kaloriyi yakaladın işte!

Bradley Cooper

Hindi ya da somon füme en sevdikleri. Biraz da yeşillikle süslenince görsel bir şölen adeta. Önce tabağı süsleyip sonra götürüyor! Eğer bunlar yoksa alternatifi az yağlı peynir ve elbette yeşillik baki! Ne yapıp edip fesleğeni ekliyor tabağa. Bu menülerle de 400’de fikslediniz kahvaltıyı.

Bir İstanbul Maratonu Böyle Geçti

Günde 30 Dakika Spor Yapmanın Faydaları