in

90’lardan Günümüze Dönen 8 Sneaker

90’lı yıllara damga vuran spor ayakkabılar yeni sezona geri döndü. Yani 90’lı yıllarda parçalanana kadar giydiğiniz veya aileniz izin vermediği için hiç satın alma şansı bulamadığınız o spor ayakkabıya yeniden kavuşma zamanınız geldi. Tabii 90’lı yılları yakalayamamış ama retro tarzlardan da vazgeçemiyor olabilirsiniz.

Yeni sezona yakından baktığımızda 90’ların sneaker açısından vurucu bir etki yarattığını söylemek gerek. Rahatlığın ön plana çıktığı yıllarda tabanları kalınlaşan ve hatları daha dikkat çekici hale gelen spor ayakkkabılar, renk paletleriyle de daha etkileyici bir hal almaya başladı. Şimdi yeni sezona 90’lardan stoklara dönerek hepimizi sevindiren 7 sneaker modeline yakından bakıyoruz.

Nike Air Max 95

20. yılının şerefine aramıza geri dönen Nike Air Max 95, zamanının ikonik ayakkabıları arasındaydı. Şimdi günümüzün ikonları arasına tekrar giren ayakkabı, görünür Air Max yastıklaması ve tasarımıyla ailenin diğer üyelerinden ayrılıyor. Sağlam bir koleksiyoner bu fırsatı kesinlikle kaçırmamalı.

Reebok Z-Pump

Reebok Pump modeli 90’ların başında hayatımıza girdiğinde dilinde basket topu olan ayakkabıların nasıl hızla yayıldığını unutmak mümkün değil. Pompaladıkça hava yastığı şişen ve ayağınıza tam uyum sağlayan ayakkabılar yeni sezonda yenilenmiş görünümüyle geri döndü. Reebok Z-Pump özellikle koşu için geliştirilen bir ayakkabı. Modern çizgileriyle orijinal pump modelinden farklılaşan model ne olursa olsun bizi 90’lara ışınlamaya yetti bile.

Puma Trinomic

Efsane bir model orijinal tasarımına bağlı kalınarak aramıza döndü. 90’ların ikonik modelleri arasında olan Puma Trinomic rahat yastıklaması ve şahane renk paletiyle mutlaka alınması gerekenler listesine girdi.

adidas EQT Cushion 91

İlk olarak 1991 yılında piyasaya çıkan koşu ayakkabısı adidas EQT Cushion 91, yeni sezonda aramıza dönenlerden. 90’lar etkisini hemen hissettiren model rahat bir yastıklama ve esnek bir üst yüzeyle tüm gün ayağınızdan çıkarmayacağınız türden.

Nike Huarache

91 yılına damga vuran Nike Huarache, ayırt edici tasarımıyla bir sneaker bağımlısının aklını başından alacak karizmaya sahip. Orijinal tasarımına tamamen sadık kalınarak yeniden satışa çıkan ayakkabının belirgin özellikleri topuk kilidi ve Neopren detayları. 90’lara dönmek için tek ihtiyacınız olan Huarache desek yeridir.

Reebok Ventilator

Reebok Ventilator, enerjik stiliyle 90’larda yarattığı ilk dalgadan sonra şimdi ikinci dalga için yeniden stoklarımızda. İkonik modeli günümüze adapte eden Reebok, renk paletiyle eskisinden daha enerjik bir tasarıma imza atıyor. Retro spor ayakkabılar vazgeçilmeziniz ise hemen incelemeye alınız;)

Nike Air Max 90

90’lı yıllara damga vuran Nike Air Max 90 hayatımızdan hiç çıkmadığından stoklara geri dönmese de bu listede olmayı kesinlikle hakediyor. Görünür Air tabanı, tescillenmiş rahatlığı ve retro tasarımıyla Nike Air Max 90 her döneme damga vurmaya devam ediyor.

Onitsuka Tiger Gel Lyte 3

Orijinal versiyonu 1990 yılında satışa çıkan Onitsuka Tiger Gel Lyte 3, yeni sezonda stoğa dönenlerden. Ayakkabının imzası diyebileceğimiz en önemli özelliği iki parça halindeki dil tasarımı. Rahat ve hafif yastıklamasının yanı sıra tasarımıyla da 90’lara götüren ayakkabıyı kaçırmayın bizce.

Yarım Ayakkabıyla Gelen Berlin Zaferi

Taper Döneminde Doğru Beslenme