Menu
in

adidas F50 adiZero Prime; en yeni, en hafif

2011’in henüz başındayken krampon kategorisinde adidas çok ciddi bir atak yaparak, F50 adiZero Prime’ı tanıttı.

Profesyonel futbol ürünlerinde, özellikle kramponlarda çok iddialı olan adidas, yeni yıldızıyla başarısını biraz daha perçinleyecek gibi duruyor. Futbolcuların sahada ihtiyaç duyduğu hızı, dayanıklılığı ve kontrolü sağlamak üzere dizayn edilen F50 adiZero Prime çarpıcı renkleriyle de göz dolduruyor.

Bu kramponun en büyük özelliği hafifliği ve bu kadar hafif olmasının altında adiLite teknolojisi yatıyor. F50 adiZero Prime’ın gövdesi tek katmanlı karbon-fiber optik malzemeden üretildi. Böylece hem son derece hafif bir ürün ortaya çıktı hem de inceliğiyle oyuncunun topu çok daha fazla hissedip daha rahat kontrol edebilmesi sağlandı.

Hız, çeviklik ve hafifliğin zirvesinde bir krampon

F50 adiZero Prime’ın başarısı TRAXION™ FG tabanın üzerinde yükseliyor.  Farklı yönlere bakan üçgen dişler sayesinde sahada mükemmel tutunma sağlayan TRAXION™ FG taban futbolcuların hızla düz koşu yaparken aniden yön değiştirebilmesine, böylece oyunun akışını değiştirip üstünlük sağlamasına olanak veriyor.

adidas, F50 adiZero Prime ile daha önce Puma’ya kaptırdığı en hafif krampon ünvanını geri alırken tasarım konusunda da cesur davranıp karşılığını almış. Her zamanki alıştığımız tarzın dışına çıkan adidas, bağcıklardan başlayıp tabana doğru devam eden üç bandının yönünü değiştirip farklı bir görünüm kazandırmış.

Bağcıkları kevlar malzemeden üretilmiş ve her kutunun içinde bir çift de yedek bağcık koymayı ihmal etmemişler.

adiLite gövdeye yakından baktığınızda tamamen yeni sularda yüzdüğünüzü daha iyi anlayacaksınız.  Olağanüstü inceliğine ve hafifliğine rağmen ayağınıza verdiği destek ve sağlamlık hissi şaşırtıcı…

Sizi temin ederiz, bir çift F50 adiZero Prime’ı elinize aldığınızda bir an önce giyip sahaya çıkmamak için kendinizi zor tutacaksınız.

adidas’tan uçuk bir tasarım yazımıza da göz atabilirsiniz.

Yorum Yazın

Exit mobile version