in

Air Jordan 2011 sahada

Nike’ın alt markası Air Jordan, efsane basketbol ayakkabısı Air Jordan serisinin26.modeli olan Air Jordan 2011’i tanıttı.Baştan sona yenilenen Air Jordan 2011 benzerleri arasında öne çıkan tasarım ve performans özelliklerinin yanı sıra Michael Jordan efsanesinden ilham alan ve bugünkü üst düzey oyuncuların ihtiyaçlarına göre şekillendirilen detaylarıyla da göz kamaştırıyor.

ABD’de 19 Şubat’ta satışta olması beklenen Air Jordan 2011, Air Jordan firmasının yenilikçilik ve kalite felsefesinin en son örneği. Daha önce hiç denenmemiş, değiştirilebilir mavi ve kırmızı iç tabanı ve eskitilmiş görünümlü Patina deri gövdesiyle bugüne dek üretilen Air Jordan modelleri arasında en ileri teknolojinin kullanıldığı model olma özelliğini taşıyor.

Air Jordan serisinin ünlü tasarımcısı Tinker Hatfield, Air Jordan 2011’in oyuncuların oyun stilleri ve kendi yeteneklerini tamamlayacak mükemmel bir silah olarak tasarlandığını söyledi. Yapılan sayısız test sonucu ortaya çıkan ayakkabının mavi orta tabanı, topuk ve tabanın önünde yer alan Zoom Air ünitesiyle birlikte oyuncunun sahada daha hızlı ve ani yön değiştirmesine izin veriyor. Kırmızı orta taban ise ekstra yastıklama performansıyla, en zorlu oyunda bile oyuncunun daha rahat olmasını sağlıyor.

Air Jordan markasının kaliteli ayakkabı için kaliteli malzeme geleneği devam ediyor. Air Jordan 2011’in daha önce profesyonel basketbol ayakkabılarında hiç kullanılmamış Patina derisi el işçiliği ile şekillendiriliyor.

Diğer Air Jordan incelemelerini burada görebilirsiniz.

Spor Sakatlıkları ve Tedavinin Önemi

Efsane sporcular: Rıdvan Dilmen